Konfiguracja i użytkowanie Cadillac 2014 Xts

Konfiguracja i użytkowanie Cadillac 2014 Xts jest łatwe i wygodne dzięki łatwemu w użyciu interfejsowi dotykowemu. Wyświetlacz dotykowy zapewnia dostęp do wielu funkcji, takich jak nawigacja, system audio, system bezpieczeństwa i komunikacja. Cadillac 2014 Xts ma również funkcje, takie jak wyświetlanie obrazu wstecznego, wyświetlanie obrazów w czasie rzeczywistym, system CUE i wiele innych. Wszystkie funkcje można łatwo skonfigurować za pomocą przycisków sterujących na desce rozdzielczej lub poprzez aplikację Cadillac CUE. Można również korzystać z funkcji ustawienia samochodu, aby zapamiętywać ulubione ustawienia samochodu i ustawienia wyświetlacza.

Ostatnia aktualizacja: Konfiguracja i użytkowanie Cadillac 2014 Xts

ZNAJDŹ ROZWIĄZANIE SZYBCIEJ - WYBIERZ SWÓJ DEKODER

4K ULTRABOX +

USW4001NCP / NCP-3670SF

4K DUALBOX+

ADB-G9SE

WIFI PREMIUMBOX+

ADB NCP-4740SF

WIFIBOX+

SAGEMCOM DSIW74

BOX +

SAGEMCOM DSI87/DSI83

MEDIABOX+

ADB ITI-3740SX

BOX+

ITI-2849ST/ 2850ST/ 2851S

TURBOBOX+

ADB ITI-5720SX

TVBOX+

DSB4300

ultraBox+

HDS 7241ITI 5800SXHD ITI-5800S

Trwa ładowanie...

Ważne

Jeśli jeszcze nie podłączyłeś dekodera, już teraz możesz zapewnić sobie dostęp do tysięcy filmów seriali, programów na życzenie oraz kanałów na żywo za pomocą CANAL+ online. Oglądaj Online, co chcesz i kiedy chcesz! Szczegóły rejestracji konta wraz z funkcjami serwisu, znajdziesz tutaj: https://pl.

Po podłączeniu dekodera do zasilania zobaczysz ekrany powitalne:

Jeśli dekoder podłączony jest do instalacji antenowej gwarantującej prawidłowy odbiór kanałów z satelity Hot Bird, zobaczysz na ekranie telewizora komunikaty powitalne. Dekoder sprawdzi także czy dostępna jest nowa wersja oprogramowania. Jeśli tak zaakceptuj aktualizację przyciskiem OK na pilocie:

 

Pobieranie oprogramowania potrwa około 20 minut. Nie odłączaj w tym czasie dekodera od zasilania i kabli antenowych.

Po tym czasie wyświetli się ekran aktywacyjny. Jeśli od momentu odebrania dekodera z Punktu Obsługi Klienta lub od kuriera minęło mniej niż 5 dni poczekaj na uprawnienia. Pojawią się one maksymalnie do 24 godzin. Nie odłączaj w tym czasie dekodera od zasilania i kabla antenowego. Jeśli od momentu odebrania dekodera minęło ponad 5 dni skontaktuj się z nami w celi ponowienia sygnału aktywacyjnego

Jeśli po uruchomieniu dekodera zobaczysz ekran METODA KONFIGURACJI upewnij się, że prawidłowo podłączyłeś kable antenowe do dekodera. Sprawdź czy kabel jest podłączony do wejścia SAT 1. Jeśli tak wybierz odpowiednią konfigurację odpowiadającą Twojej instalacji antenowej. Opis każdej instalacji wyświetla się na ekranie telewizora po zaznaczeniu konkretnej metody konfiguracji - zapoznaj się z nim, aby dokonać prawidłowego wyboru.

Odtwórz film lub skorzystaj z instrukcji opisowej.

 

Jeśli posiadasz 4K DualBOX+ możesz wybrać następujące konfigurację antenowe:

 • KONFIGURACJA MINIMALNA (1 ANTENA) - standardowa instalacja antenowa wykorzystująca jeden kabel antenowy wyprowadzony ze standardowego konwertera (single, twin itp. ). Umożliwi nagrywanie tylko jednego kanału, bez możliwości oglądania w tym czasie innych.

  BEZ DiSEqC wybierz, gdy posiadasz standardowy konwerter bez możliwości odbioru kanałów z satelity ASTRA. Klawiszem nawigacyjnym (w dół) wybierz DALEJ oraz potwierdź to przyciskiem OK na pilocie. 

 • DiSEqC wybierz, gdy posiadasz odpowiedni konwerter pozwalający na odbiór kanałów zarówno z satelity HOT BIRD jak i ASTRA (monoblock lub instalacja ZEZ). HOT BIRD domyślnie ustawiony jest jako LNB1, a ASTRA jako BRAK. Do satelity HOT BIRD i ASTRA przyporządkuj LNB od 1 do 4 (zgodnie z instrukcją konwertera), najczęściej HOT BIRD to LNB1, a ASTRA LNB2 (wybierz je klawiszem nawigacyjnym w dół oraz następnie klawiszami w prawo).

Po przyporządkowaniu LNB, klawiszem nawigacyjnym (w dół) wybierz DALEJ oraz potwierdź to przyciskiem OK na pilocie.

Dekoder wykona test konfiguracji.

Wyświetli się wynik konfiguracji. com/-/media/ncplus/images/pomoc-artykuly/pomoc-techniczna/pierwsze-podlaczenie/4k-akordeon-4/ant_4. png? la=pl-pl&h=413&w=740&hash=BFDE520D935A570CDB451537D4B27920"/>

Zapisz zmiany i poczekaj na pobranie listy kanałów

KONFIGURACJA PODSTAWOWA (2 ANTENY) - standardowa instalacja antenowa wykorzystująca dwa kable antenowe wyprowadzone ze standardowego konwertera (twin, quad itp. Umożliwi jednoczesne nagrywanie jednego i oglądanie drugiego programu, lecz nie wykorzystuje wszystkich funkcji dekodera.

BEZ DiSEqC wybierz, gdy posiadasz standardowy konwerter bez możliwości odbioru kanałów z satelity ASTRA. Klawiszem nawigacyjnym (w dół) wybierz DALEJ oraz potwierdź to przyciskiem OK na pilocie. com/-/media/ant_2_1. png? h=416&w=740&la=pl-pl&hash=C371AD5441E908A95098257A6E6C980B"/>

 • DiSEqC wybierz, gdy posiadasz odpowiedni konwerter pozwalający na odbiór kanałów zarówno z satelity HOT BIRD jak i ASTRA (monoblock lub instalacja ZEZ). HOT BIRD domyślnie ustawiony jest jako LNB1, a ASTRA jako BRAK. Do satelity HOT BIRD i ASTRA przyporządkuj LNB od 1 do 4 (zgodnie z instrukcją konwertera), najczęściej HOT BIRD to LNB1, a ASTRA LNB2 (wybierz je klawiszem nawigacyjnym w dół oraz następnie klawiszami w prawo).
 • Po przyporządkowaniu LNB, klawiszem nawigacyjnym (w dół) wybierz DALEJ oraz potwierdź to przyciskiem OK na pilocie. 

  Zobaczysz konfigurację ANTENA 2. Postępuj identycznie jak w przypadku Anteny 1. com/-/media/ant_2_2. png? h=416&w=740&la=pl-pl&hash=2826AEC23EE27E40D9C833274D628369"/>

  Następnie dekoder wykona test konfiguracji. com/-/media/ant_2_3. png? la=pl-pl&h=406&w=740&hash=0DFF84EC45DBFF105CC54539710A5DD7"/>

  Zapisz zmiany 

  Poczekaj na pobranie listy kanałów

  KONFIGURACJA PEŁNA (TRYB JEDNOKABLOWY - UNICABLE) - Konfigurację wybierz wtedy, gdy dekoder został podłączony do anteny satelitarnej, wyposażonej w konwerter Unicable. Zaawansowane funkcje dekodera (np. szybkie przełączanie kanałów, nagrywanie dowolnych trzech programów i jednoczesne oglądanie czwartego) zależą od szczegółów konfiguracji tj. możliwości konwertera i ilości wybranych kanałów w konfiguracji trybu jednokablowego.

  UWAGA - W przypadku dekodera DualBOX+ do dekodera musisz podłączyć rozgałęźnik i podłączyć kable antenowe do dwóch złącz antenowych! Przy podłączeniu dwóch kabli antenowych do obu wejść SAT 1 i SAT 2, będziesz miał możliwość jednoczesnego nagrywania i oglądania różnych programów. › W przypadku podłączenia kabla antenowego tylko do wejścia SAT 1, w trakcie nagrywania odbiór niektórych programów będzie niemożliwy. Jeśli posiadasz 4K DualBOX+ możesz nagrywać jednocześnie tylko jeden kanał!

  W przypadku konwertera Unicable konieczne jest odpowiednie przyporządkowanie nr kanałów do częstotliwości nadawania (informacje umieszczone w Instrukcji konwertera).

  Dla ułatwienia klikając klawiszem w prawo możesz wybrać swój konwerter z listy (umieszczono tam najpopularniejsze modele na rynku) tak by kanały zostały przyporządkowane automatycznie.

  Odszukaj na liście nazwę swoje konwertera możesz też wprowadzić ustawienia własne. Potwierdź wybór przyciskiem OK pilocie do dekodera. Następnie zaznacz pole DALEJ i znów wciśnij OK. com/-/media/ant_uni1. png? h=394&w=756&la=pl-pl&hash=31FD746A8FBCFB670DD04C2D8182F5B8"/>

  Klawiszami nawigacyjnymi można dowolnie odznaczać kanały i przypisywać im odpowiednie częstotliwości zgodnie z Instrukcją obsługi konwertera. Po wprowadzeniu parametrów klawiszem nawigacyjnym w dół wybierz TEST i wciśnij OK. com/-/media/ncplus/images/pomoc-artykuly/pomoc-techniczna/pierwsze-podlaczenie/4k-konfiguracja-pelna-2/ant_uni3. png? la=pl-pl&h=457&w=740&hash=EDFCC4C36D92B13C5C696993C85A1778"/>

  Pojawi się informacja o teście. com/-/media/ant_uni2. png? h=415&w=740&la=pl-pl&hash=DBD2B0CA67BCF2320E9FF2E3842062E4"/>

  Wyświetli się wynik testu. Domyślnie zaznaczone jest pole DALEJ więc potwierdź to przyciskiem OK

  Dekoder przeprowadzi test konfiguracji. Zapisz zmiany i poczekaj na pobranie listy kanałów.

  KONFIGRUACJA PEŁNA (TRYB SZEROKOPASMOWY - WIDE BAND) - Konfigurację wybierz, gdy dekoder został podłączony do anteny satelitarnej wyposażonej w konwerter szerokopasmowy (Wide Band - z osobnymi wyjściami H i V). Taka instalacja antenowa umożliwia wykorzystanie wszystkich funkcji dekodera.

  Pamiętaj, że należy prawidłowo podłączyć kable antenowe do odpowiedniego wejścia: kabel z polaryzacją pionową do sat 1, kabel z polaryzacją poziomą do sat 2.

  Po wybraniu konfiguracji Wide Band wyświetli się plansza z siłą i jakością sygnału.

  W przypadku prawidłowych parametrów wybierz niebieski klawisz na pilocie by otworzyć funkcję ZAAWANSOWANE i wybrać odpowiednią częstotliwość oscylatora. com/-/media/ncplus/images/pomoc-artykuly/pomoc-techniczna/pierwsze-podlaczenie/4k-konfiguracja-pelna-6. png" width="600" height="337"/>

  CZĘSTOTLIWOŚĆ OSCYLATORA znajdziesz w specyfikacji technicznej konwertera. Jeśli wprowadzasz zmiany zapisz je przyciskiem OK

  Dekoder wykona test konfiguracji i wyświetli jej wynik. Kliknij OK by zapisać zmiany. com/-/media/ncplus/images/pomoc-artykuly/pomoc-techniczna/pierwsze-podlaczenie/4k-konfiguracja-pelna-8. png" width="600" height="337"/>

  Potwierdź to jeszcze raz na kolejnej planszy. com/-/media/ncplus/images/pomoc-artykuly/pomoc-techniczna/pierwsze-podlaczenie/4k-konfiguracja-pelna-9. png" width="600" height="337"/>

  Dekoder pobierze listę kanałów

  Co zrobić jeśli wyszukiwanie się nie powiodło?

  Jeśli wyszukiwanie się nie powiodło wybierz ponownie odpowiednią metodę konfiguracji i sprawdź jaki jest poziom i jakość.

  Poziom to napięcie w kablu antenowym. W przypadku zerowego poziomu, powodem może być odłączony lub uszkodzony kabel antenowy lub niesprawny konwerter.

  Jakość to ustawienie anteny. W przypadku niskiego poziomu jakości, powodem może być nieprecyzyjnie ustawiona antena. Zalecamy by parametr JAKOŚĆ był oznaczony kolorem zielonym.

  Prawdopodobna przyczyna to problem z kablem antenowym lub konwerterem konwerterem 

  1. Sprawdź podłączenie kabli między dekoderem, a konwerterem, szczególnie zwróć uwagę na końcówki kabla, gdyż metalowa końcówka mogła się poluzować, przez co sygnał nie dochodzi do dekodera (wystarczy docisnąć kabel lub od nowa zarobić końcówkę – sprawdź jak to zrobić na przykładzie poniższej ilustracji). 

  Jeśli do dekodera masz podłączony jeden kabel antenowy upewnij się, że podłączony jest do wejścia antenowego SAT 1

 • Jeśli korzystasz z przejść okiennych upewnij się czy kabel nie odłączył się w tamtym miejscu.Przejścia okienne mogą ulec uszkodzeniom mechanicznym, dlatego możesz spróbować podłączenie dekodera krótkim kablem bezpośrednio z konwerterem.
 • Jeśli POZIOM (siła) i JAKOŚĆ sygnału ciągle wynoszą 0% może to oznaczać zawieszenie dekodera.Wykonaj reset dekodera poprzez odłączenie zasilania. Odczekaj około 10 sekund i ponownie podłącz kabel zasilający dekoder.
 • Jeśli POZIOM (siła) i JAKOŚĆ ciągle pokazują 0% sprawdź swój dekoder z innym zestawem antenowym lub do tego samego kabla antenowego podłącz inny dekoder by zweryfikować, czy problem leży po stronie dekodera czy zestawu antenowego.
 • Swój dekoder możesz także zdiagnozować w naszym Punkcie serwisowym. Listę Punktów znajdziesz tutaj.  
 • W celu diagnostyki zabierz do Punktu dekoder wraz z kartą dekodującą, pilotem oraz kablem zasilającym.

  Najprawdopodobniej jest to spowodowane nieprecyzyjnie ustawioną anteną – konieczne jest wtedy doprecyzowanie ustawienia anteny satelitarnej. Sprawdź instrukcję tutaj. Inne możliwe przyczyny:

 • Warunki pogodowe:
 • - Silny wiatr, duże zachmurzenie, opady deszczu – powodują obniżenie jakości sygnału, jednak w przypadku prawidłowo zainstalowanej anteny spadek jakości nie powinny powodować zauważalnych problemów i całkowitej utraty sygnału.

  - Opady śniegu - być może śnieg zalega na tarczy anteny lub na konwerterze – spróbuj usunąć śnieg z zestawu antenowego.

 • Przeszkoda na drodze sygnału miedzy satelitą, a anteną np. drzewa.
 • Długość kabla antenowego – użyj wzmacniacza sygnału lub skróć kabel, jeśli jest taka możliwość.
 • Bliskość odbiornika/nadajnika internetowego – oddal router lub inne urządzenie od dekodera.
 • Powtórz konfigurację anteny zgodnie z poprzednim krokiem, by upewnić się, że nie popełniłeś błędu.

  Wykonaj reset poprzez odłączenie zasilania od dekodera. Odczekaj około 10 sekund i ponownie podłącz kabel zasilający dekoder.

  Sprawdź swój dekoder z innym zestawem antenowym lub do tego samego kabla antenowego podłącz inny dekoder by zweryfikować, czy problem leży po stronie dekodera czy zestawu antenowego.

  Swój dekoder możesz także zdiagnozować w naszym Punkcie serwisowym. Listę Punktów znajdziesz tutaj.

  W tym momencie możesz skonfigurować połączenie dekodera z Internetem. Obowiązkowo wykonaj ten krok, jeśli posiadasz Multiroom.

  Podłącz kabel Ethernet do routera oraz do dekodera. Miejsce gdzie należy umieścić końcówkę kabla opisane jest jako ETHERNET.

  Po podłączeniu kabla wybierz KONFIGURACJĘ AUTOMATYCZNĄ, a dekoder połączy się z siecią. Więcej informacji o połączeniu dekodera z Internetem znajdziesz tutaj

  Z dostępnych sieci zaznacz swoją i zatwierdź przyciskiem OK (pole WYBIERZ SIEĆ jest domyślnie zaznaczone)

  Wciśnij klawisz nawigacyjny w prawo, by wpisać hasło.

  Użyj klawiszy nawigacyjnych i przycisku OK do wprowadzenia hasła. Zatwierdź hasło zaznaczając AKCEPTUJ i potwierdź to przyciskiem OK.

  Wybierz AKCEPTUJ by potwierdzić wpisane hasło przyciskiem OK.

  Dekoder wykona test. com/-/media/wifi4. png? la=pl-pl&h=470&w=740&hash=2BDD4940DBF2EFD0D089BD5AA815BFD1"/>

  Wyświetli się wynik testu. W przypadku pomyślnej konfiguracji wciśnij OK. W przypadku błędu powtórz wprowadzanie hasła. Zwróć uwagę na wielkość znaków. com/-/media/ncplus/images/pomoc-artykuly/pomoc-techniczna/pierwsze-podlaczenie/4k-wifi-2/pomysl_wifi. png? la=pl-pl&h=390&w=740&hash=EA9B055C91511C9C9129545E9D7C7AE0" alt="Konfiugracja-pomyslna-wifi"/>

  W przypadku braku połączenia upewnij się, że wybrałeś właściwą sieć oraz wpisałeś prawidłowe hasło.

 • Design
 • HTML
 • OSZCZĘDZANIE ENERGII

  Wybierz tryb oszczędzania energii najbardziej odpowiadający Twoim potrzebom poprzez kliknięcie w klawisz nawigacyjny w prawo. Wybór potwierdź przyciskiem OK.

  Automatyczne Wyłączanie - zadecyduj, czy dekoder ma się wyłączać po dłuższym czasie bezczynności.

  Przejdź do czuwania - określ czas po jakim, dekoder ma się wyłączyć. 

  Tryb Czuwania

 • STANDARDOWY– oszczędzasz mniej energii lecz dekoder uruchamia się szybciej. Jeśli posiadasz usługę Multiroom to obowiązkowo wybierz ten tryb oszczędzania energii.
 • MAKSYMALNY – oszczędzasz więcej energii lecz dekoder uruchamia się dłużej. W maksymalnym trybie oszczędzania energii nie działa Multiroom oraz zdalne nagrywanie.

 • OPCJE DEKODERA

 • Dolby AUDIO zmień na TAK, gdy do dekodera podłączyłeś kino domowe z zestawem kilku głośników, zgodne z Dolby Digital.
 • Synchronizacja Mowy wybierz opcję jeśli masz problem z synchronizacją dźwięku z obrazem
 • Sterowanie telewizorem (CEC) jest domyślnie ustawione na NIE. Warunkiem włączania i wyłączania telewizora i dekodera jednym przyciskiem jest odpowiednia konfiguracja telewizora. Jeśli chcesz uruchomić sterowanie telewizorem skorzystaj z instrukcji obsługi telewizora.
 • Rozmiar Obrazu - wybierz tryb w jakim ma być wyświetlany obraz. Dostępne opcje ZOOM, DOPASUJ, ZINGNORUJ
 • Format Obrazu - wybierz format wyświetlania obrazu. Dostępne opcje, 16:9 Panoramiczny, 4:3 Standardowy.
 • Wygaszanie Banera - dostosuj po jakim czasie ma przestać się wyświetlać pasek z kanałami
 • Wygaszanie Ekranu - dostosuj po jakim czasie dekoder ma wyświetlacz statyczne obrazy w celu oszczędzania energii. 

  Opcje dostosujesz poprzez kliknięcie w klawisz nawigacyjny w prawo.

  Do wyboru ustawień telewizora możesz wrócić w dowolnym momencie poprzez MENU -> TRYBIK > DEKODER

  Rozdzielczość obrazu zmienisz w zakładce Rozdzielczość w ustawieniach dekodera. com/-/media/rozdz. png? la=pl-pl&h=430&w=740&hash=86DC860D59175553462D78AC6D0513FE"/>

  Do wyboru ustawień rozdzielczości możesz przejść w dowolnym momencie poprzez MENU -> TRYBIK >Rozdzielczość.

  Pamiętaj, że dekoder automatycznie wybiera maksymalną obsługiwaną rozdzielczość przez Twój telewizor.

  EKRAN AKTYWACYJNY

  Jeśli od momentu odebrania nowego dekodera minęło mniej niż 5 dni pozostaw swój dekoder z podłączonym kablem zasilającym oraz antenowym i poczekaj na pobranie uprawnień. Maksymalny czas oczekiwania to 24 godziny.

  Jeśli od momentu odebrania nowego dekodera minęło więcej niż 5 dni skontaktuj się z nami poprzez Chat lub mailem w celu ponowienia sygnału aktywacyjnego.

  Jeśli posiadasz usługę Multiroom Standard, musisz obowiązkowo wykonać dodatkowe kroki - postępuj dalej wg tej instrukcji.

   

  Na ekranie telewizora możesz zobaczyć dwa różne komunikaty:
 • Jeśli dekoder podłączony jest do instalacji antenowej gwarantującej prawidłowy odbiór kanałów z satelity Hot Bird, zobaczysz na ekranie telewizora komunikaty powitalne. Jeśli tak zaakceptuj aktualizację przyciskiem OK na pilocie:
 • Pobieranie oprogramowania potrwa około 20 minut. Nie odłączaj w tym czasie dekodera od zasilania i kabli antenowych.

  Po tym czasie wyświetli się ekran aktywacyjny.

  Jeśli od momentu odebrania dekodera z Punktu Obsługi Klienta lub od kuriera minęło mniej niż 5 dni poczekaj na uprawnienia. Pojawią się one automatycznie maksymalnie do 24 godzin. Nie odłączaj w tym czasie dekodera od zasilania i kabla antenowego.

  Jeśli od momentu odebrania dekodera minęło ponad 5 dni skontaktuj się z nami w celi ponowienia sygnału aktywacyjnego. com/-/media/ncplus/images/pomoc-artykuly/pomoc-techniczna/pierwsze-podlaczenie/premium2. png" width="600" height="338"/>

  Jeśli po uruchomieniu dekodera zobaczysz ekran METODA KONFIGURACJI upewnij się, że prawidłowo podłączyłeś kable antenowe do dekodera. Sprawdź czy kabel jest podłączony do wejścia SAT 1. Jeśli dwa kable antenowe są wkręcone do dekodera wybierz METODA KONFIGURACJA 1: DWIE ANTENY i wciśnij OK na pilocie. Jeśli do dekodera podłączony jest jeden kabel antenowy wybierz METODA KONFIGURACJI 2: JEDNA ANTENA i wciśnij OK na pilocie.

  Polecamy podłączenie do dekodera dwóch kabli antenowych, by móc korzystać ze wszystkich możliwości dekodera (m. in. nagrywanie jednego programu i oglądanie dowolnego drugiego w tym samy czasie).

  Wybierz odpowiednią konfigurację DiSEqC:
 • BEZ DiSEqC wybierz, gdy posiadasz standardowy konwerter bez możliwości odbioru kanałów z satelity ASTRA. Klawiszem nawigacyjnym (w dół) wybierz DALEJ oraz potwierdź to przyciskiem OK na pilocie.
 • DiSEqC wybierz, gdy posiadasz odpowiedni konwerter pozwalający na odbiór kanałów zarówno z satelity HOT BIRD jak i ASTRA (monoblock lub instalacja ZEZ). HOT BIRD domyślnie ustawiony jest jako LNB1, a ASTRA jako BRAK. Do satelity HOT BIRD i ASTRA przyporządkuj LNB od 1 do 4 (zgodnie z instrukcją konwertera), najczęściej HOT BIRD to LNB1, a ASTRA LNB2 (wybierz je klawiszem nawigacyjnym w dół oraz następnie klawiszami w prawo). Po przyporządkowaniu LNB, klawiszem nawigacyjnym (w dół) wybierz DALEJ oraz potwierdź to przyciskiem OK na pilocie. 
 • Jeśli wybrałeś konfigurację na 2 anteny to zobaczysz identyczną planszę dotyczącą ANTENY 2. com/-/media/ncplus/images/pomoc-artykuly/pomoc-techniczna/pierwsze-podlaczenie/premium6. jpg" width="600" height="338"/>

  Wyświetli się wynik konfiguracji. com/-/media/ncplus/images/pomoc-artykuly/pomoc-techniczna/pierwsze-podlaczenie/premium8. png? h=335&w=600&hash=C377ADF831C6B460038AEA6664ABA982" width="600" height="335"/>

  Zapisz zmiany

  i poczekaj na pobranie listy kanałów. png? h=340&w=600&hash=FCEF89DCC745A054E40202F7484BC572" width="600" height="340"/>

  Co zrobić jeśli wyszukiwanie się nie powiodło?

  Jeśli wyszukiwanie się nie powiodło wybierz ponownie odpowiednią metodę konfiguracji i sprawdź jaki jest poziom siły i jakości.

  Siła to napięcie w kablu antenowym. W przypadku zerowego poziomu siły, powodem może być odłączony lub uszkodzony kabel antenowy lub niesprawny konwerter.

  Jakość to ustawienie anteny. Zalecamy by parametr JAKOŚĆ był oznaczony kolorem zielonym.

  Prawdopodobna przyczyna to problem z kablem antenowym, konwerterem, zawieszenie dekodera lub nieodpowiednio ustawiona antena. W dekoderze tego typu w przypadku nieprecyzyjnie ustawionej anteny JAKOŚĆ oraz POZIOM (siła) wskazują 0%.

 • Sprawdź podłączenie kabli między dekoderem, a konwerterem, szczególnie zwróć uwagę na końcówki kabla, gdyż metalowa końcówka mogła się poluzować, przez co sygnał nie dochodzi do dekodera (wystarczy docisnąć kabel lub od nowa zarobić końcówkę – sprawdź jak to zrobić na przykładzie poniższej ilustracji). 
 • Najprawdopodobniej jest to spowodowane nieprecyzyjnie ustawioną anteną – konieczne jest wtedy doprecyzowanie ustawienia anteny satelitarnej. Sprawdź instrukcję

  W przypadku braku połączenia upewnij się, że wybrałeś właściwą sieć oraz wpisałeś prawidłowe hasło.

  OSZCZĘDZANIE ENERGII

  Wybierz tryb oszczędzania energii najbardziej odpowiadający Twoim potrzebom poprzez kliknięcie w klawisz nawigacyjny w prawo. Wybór potwierdź przyciskiem OK

 • NORMALNE – oszczędność energii jest mniejsza lecz dekoder uruchamia się w najkrótszym czasie. Jeśli posiadasz usługę Multiroom to obligatoryjnie wybierz ten tryb oszczędzania energii.
 • MAKSYMALNE – oszczędność energii jest największa lecz czas uruchamiania dekodera jest najdłuższy. Dodatkowo w maksymalnym trybie oszczędzania energii nie będzie działać Multiroom oraz zdalne nagrywanie.
 • EKRAN AKTYWACYJNY

  Jeśli od momentu odebrania nowego dekodera minęło mniej niż 5 dni pozostaw swój dekoder z podłączonym kablem zasilającym oraz antenowym i poczekaj na pobranie uprawnień. Maksymalny czas oczekiwania to 24 godziny.Jeśli od momentu odebrania nowego dekodera minęło więcej niż 5 dni skontaktuj się z nami poprzez Chat lub mailem w celu ponowienia sygnału aktywacyjnego.Jeśli na ekranie telewizora widzisz komunikat BŁĄD KARTY (... ) Kod błędu: 67 to kliknij tutaj.

  Jeśli posiadasz usługę Multiroom Standard, musisz obowiązkowo wykonać dodatkowe kroki - postępuj dalej wg

  Odtwórz film lub skorzystaj z instrukcji opisowej.

   

  Po uruchomieniu dekodera po raz pierwszy, zobaczysz ekran PIERWSZEJ INSTALACJI.

  1. Dekoder jest tak zaprogramowany, że powinien pobrać kanały automatycznie, wystarczy, że znajdujesz się na poniższym ekranie i klikniesz OK na pilocie do dekodera. Następnie przejdź do kroku 4. Kroki 2 i 3 wykonaj tylko wtedy, gdy automatyczne wyszukiwanie kanałów się nie powiedzie. com/-/media/ncplus/images/pomoc-artykuly/pomoc-techniczna/pierwsze-podlaczenie/1. png? h=340&w=606&hash=FCAC9918A83348137128A035984B682B" width="606" height="340"/>

  2. Jeśli wyszukiwanie nie powiodło się, wybierz klawisz "+". Zobaczysz wtedy planszę: USTAWIENIA ANTENY.
 • BEZ DiSEqC wybierz, gdy posiadasz standardowy konwerter bez możliwości odbioru kanałów z satelity Astra. HOTBIRD ustaw jako LNB1, a ASTRA jako WYŁĄCZONY.
 • DiSEqC wybierz, gdy posiadasz odpowiedni konwerter pozwalający na odbiór kanałów zarówno z satelity Hot Bird jak i Astra (monoblock lub instalacja ZEZ). Do satelity HOT BIRD i ASTRA przyporządkuj LNB1 lub LNB2 (zgodnie z instrukcją konwertera), najczęściej HOT BIRD to LNB1, a ASTRA - LNB2 (wybierz je klawiszem nawigacyjnym w dół oraz następnie klawiszami w prawo). Po przyporządkowaniu LNB, klawiszem OK wybierz DALEJ oraz potwierdź to przyciskiem OK na pilocie.
 • Jeśli zamiast planszy USTAWIENIA ANTENY zobaczysz od razu WYSZUKIWANIE ZAAWANSOWANE to znaczy, że Twój dekoder posiada nieaktualne oprogramowanie. podłącz dekoder do internetu oraz po wykonaniu wszystkich czynności opisanych poniżej (gdy kanały będą już działać), wciśnij MENU na pilocie oraz wybierz USTAWIENIA -> AKTUALIZACJA DEKODERA.

  3. Wciśnij na pilocie do dekodera przycisk „+” by wejść w WYSZUKIWANIE ZAAWANSOWANE. Sprawdź jaki STANDARD DVB jest wybrany:
 • DVB-S2 - kliknij w OK na pilocie by rozpocząć wyszukiwanie kanałów i przejdź do kroku 4. com/-/media/ncplus/images/pomoc-artykuly/pomoc-techniczna/pierwsze-podlaczenie/3. png? h=340&w=605&hash=DB6807AF1043AF3831DE976397FD5E2B" width="605" height="340"/>

  DVB-S - zaznacz klawiszem w dół STANDARD DVB i kliknij klawiszem w prawo by wyświetlić rozwijaną listę. Zaznacz DVB-S2 oraz dwukrotnie wciśnij OK na pilocie by rozpocząć wyszukiwanie. com/-/media/ncplus/images/pomoc-artykuly/pomoc-techniczna/pierwsze-podlaczenie/4. png? h=341&w=605&hash=90F85EF1FDF52AF6E7DE7B70B9BD5C48" width="605" height="341"/>

  Po zakończeniu pojawi się plansza z wynikiem wyszukiwania. com/-/media/ncplus/images/pomoc-artykuly/pomoc-techniczna/pierwsze-podlaczenie/5. png? h=341&w=605&hash=2939ECD4B5F1A6AF9DFA8AA69C5FD7E6" width="605" height="341"/>

  Co zrobić jeśli wyszukiwanie się nie powiodło?

  Jeśli wyszukiwanie się nie powiodło upewnij się, że wybrany jest STANDARD DVB-S2. Jeżeli tak to odczekaj około 20 sekund i postępuj wg wskazań parametrów poziomu (siły) i jakości. W zależności od wersji oprogramowania w dekoderze możesz zobaczyć zarówno POZIOM jak i SIŁĘ. Obydwa parametry oznaczają to samo.

 • Sprawdź podłączenie kabli między dekoderem, a konwerterem, szczególnie zwróć uwagę na końcówki kabla, gdyż metalowa końcówka mogła się poluzować, przez co sygnał nie dochodzi do dekodera (wystarczy docisnąć kabel lub od nowa zarobić końcówkę – sprawdź jak to zrobić na przykładzie poniższej ilustracji). 
 • 4. POŁĄCZ Z SIECIĄ

  W tym momencie możesz skonfigurować połączenie dekodera z Internetem wybierając jeden z dwóch sposobów. Możesz także pominąć ten krok.

  Obowiązkowo wykonaj ten krok, jeśli posiadasz Multiroom. com/-/media/ncplus/images/pomoc-artykuly/pomoc-techniczna/pierwsze-podlaczenie/6. png" width="600" height="340"/>

  Z dostępnych sieci zaznacz swoją i zatwierdź przyciskiem OK

  Wciśnij OK by wpisać hasło.

  Użyj klawiszy nawigacyjnych i przycisku OK do wprowadzenia hasła. Po wprowadzeniu wszystkich znaków zatwierdź hasło klawiszem + na pilocie.

  Dekoder wykona test.

  Wyświetli się wynik testu. Zatwierdź go klawiszem OK na pilocie do dekodera. com/-/media/ncplus/images/pomoc-artykuly/pomoc-techniczna/pierwsze-podlaczenie/wifi12. png"/>

  W przypadku braku połączenia upewnij się, że wybrałeś właściwą sieć oraz wpisałeś prawidłowe hasło. Zwróć szczególną uwagę na wielkość znaków.

  5. Wybierz ustawienia dekodera najbardziej odpowiadające Twoim potrzebom. Użyj do tego klawiszy nawigacyjnych.

 • SZYBKI START – aktywacja tej funkcji spowoduje szybsze uruchamianie dekodera kosztem wzrostu zużycia energii w trybie standby (gdy dekoder jest wyłączony na pilocie).
 • TYP TELEWIZORA – wybierz z jakiego telewizora korzystasz - SD czy HD.
 • ROZDZIELCZOŚĆ TELEWIZORA HD – wybierz odpowiednią dla swojego telewizora rozdzielczość (zalecamy 1080i).
 • DŹWIĘK HDMI – jeśli do wyjścia HDMI jest podłączone KINO DOMOWE zmień ustawienie na AC3. Nie będzie wtedy działać funkcja regulacji głośności pilotem do dekodera.

  Jeśli dokonałeś wyboru to wciśnij OK na pilocie by zakończyć proces pierwszej instalacji. com/-/media/ncplus/images/pomoc-artykuly/pomoc-techniczna/pierwsze-podlaczenie/wifi13. png? h=336&w=605&hash=881D4140D375DB5D37E6258A5450A629"/>

  Jeśli od momentu odebrania nowego dekodera minęło mniej niż 5 dni i:
 • kanały FTA np. TVP Info (kanał nr 15) działają prawidłowo oraz,
 • na pozostałych kanałach np. TVP 1 (kanał 11) widnieje komunikat Brak uprawnień do odbioru
 • Pozostaw swój dekoder na kanale TVP 1 (nr 11) i poczekaj na pobranie uprawnień. Maksymalny czas oczekiwania to 24 godziny.Jeśli od momentu odebrania nowego dekodera minęło więcej niż 5 dni skontaktuj się z nami w celu ponowienia sygnału aktywacyjnego.Jeśli na ekranie telewizora widzisz komunikat BŁĄD KARTY (... ) Kod błędu: 67 to kliknij tutaj.

  Jeśli posiadasz usługę Multiroom Standard, musisz wykonać dodatkowe kroki - postępuj dalej wg tej instrukcji.

  Po uruchomieniu dekodera po raz pierwszy, zobaczysz ekran PIERWSZEJ INSTALACJI:

 • Wciśnij na pilocie do dekodera przycisk „+” by wejść w WYSZUKIWANIE ZAAWANSOWANE. Sprawdź jaki STANDARD DVB jest wybrany:
 • DVB-S2 - kliknij w OK na pilocie by rozpocząć wyszukiwanie kanałów.
 • DVB-S - zaznacz klawiszem w dół STANDARD DVB i kliknij klawiszem w prawo by wyświetlić rozwijaną listę. Zaznacz DVB-S2 oraz dwukrotnie wciśnij OK na pilocie by rozpocząć wyszukiwanie. com/-/media/ncplus/images/pomoc-artykuly/pomoc-techniczna/pierwsze-podlaczenie/boxsagem3. png" width="600" height="341"/>

  Po zakończeniu wyszukiwania pojawi się plansza z wynikiem wyszukiwania:

  Co zrobić jeśli wyszukiwanie się nie powiodło?

  Jeśli wyszukiwanie się nie powiodło upewnij się, że wybrany jest STANDARD DVB-S2. Jeżeli tak to odczekaj około 20 sekund i postępuj wg wskazań parametrów siły i jakości.

  Możliwe przyczyny:

 • Zawieszenie dekodera - wykonaj reset dekodera poprzez odłączenie zasilania. Następnie ponownie podłącz kabel zasilający dekoder.
 • Jeśli problem nie zostanie rozwiązany to sprawdź swój dekoder z innym zestawem antenowym lub do tego samego kabla antenowego podłącz inny dekoder by zweryfikować, czy problem leży po stronie dekodera czy zestawu antenowego.

 • Dekoder odbiera sygnał z innego satelity niż Hot Bird 13E (pełna nazwa Eutelsat Hot Bird 13E), dlatego jakość wyświetla się na zielono. Sprawdź instrukcję 
 • 2. Użyj do tego klawiszy nawigacyjnych.

 • SZYBKI START – aktywacja tej funkcji spowoduje szybsze uruchamianie dekodera kosztem wzrostu zużycia energii w trybie standby (gdy dekoder jest wyłączony na pilocie).
 • TYP TELEWIZORA – wybierz z jakiego telewizora korzystasz SD czy HD.
 • ROZDZIELCZOŚĆ TELEWIZORA HD – wybierz odpowiednią dla swojego telewizora rozdzielczość (zalecamy 1080i).
 • DŹWIĘK HDMI – jeśli do wyjścia HDMI jest podłączone KINO DOMOWE zmień ustawienie na AC3, nie działa wtedy funkcja regulacji głośności pilotem do dekodera. com/-/media/ncplus/images/pomoc-artykuly/pomoc-techniczna/pierwsze-podlaczenie/boxsagem5. png? h=336&w=605&hash=9ADD4B2E3277A3D7C9A5057DF6CB94ED"/>

  Jeśli od momentu odebrania nowego dekodera minęło mniej niż 5 dni i:

 • kanały FTA np. TVP Info (kanał nr 15) działają prawidłowo oraz,
 • na pozostałych kanałach np. TVP 1 (kanał 11) widnieje komunikat Brak uprawnień do odbioru
 • Pozostaw swój dekoder na kanale TVP 1 (nr 11) i poczekaj na pobranie uprawnień.
  Jeśli od momentu odebrania nowego dekodera minęło więcej niż 5 dni skontaktuj się z nami w celu ponowienia sygnału aktywacyjnego.

  Jeśli na ekranie telewizora widzisz komunikat BŁĄD KARTY (... ) Kod błędu: 67 to kliknij tutaj.


  Jeśli posiadasz usługę Multiroom Standard, musisz wykonać dodatkowe kroki - postępuj dalej wg

  Na ekranie telewizora możesz zobaczyć dwa różne komunikaty:

 • Jeśli dekoder podłączony jest do instalacji antenowej gwarantującej prawidłowy odbiór kanałów z satelity Hot Bird, zobaczysz na ekranie telewizora komunikaty powitalne. Jeśli tak zaakceptuj aktualizację przyciskiem OK na pilocie:
 • Pobieranie oprogramowania potrwa około 20 minut.

  Po tym czasie wyświetli się ekran aktywacyjny.

  Jeśli od momentu odebrania dekodera z Punktu Obsługi Klienta lub od kuriera minęło mniej niż 5 dni poczekaj na uprawnienia.

  Jeśli od momentu odebrania dekodera minęło ponad 5 dni skontaktuj się z nami w celi ponowienia sygnału aktywacyjnego.

 • Jeśli po uruchomieniu dekodera zobaczysz ekran METODA KONFIGURACJI upewnij się, że prawidłowo podłączyłeś kable antenowe do dekodera.
 • Jeśli dwa kable antenowe są wkręcone do dekodera wybierz METODA KONFIGURACJA 1: DWIE ANTENY i wciśnij OK na pilocie. Jeśli do dekodera podłączony jest jeden kabel antenowy wybierz METODA KONFIGURACJA 2: JEDNA ANTENA i wciśnij OK na pilocie.

  Wybierz odpowiednią konfigurację DiSEqC:

 • BEZ DiSEqC wybierz, gdy posiadasz standardowy konwerter bez możliwości odbioru kanałów z satelity ASTRA. Klawiszem nawigacyjnym (w dół) wybierz DALEJ oraz potwierdź to przyciskiem OK na pilocie.
 • DiSEqC wybierz, gdy posiadasz odpowiedni konwerter pozwalający na odbiór kanałów zarówno z satelity HOT BIRD jak i ASTRA (monoblock lub instalacja ZEZ). Po przyporządkowaniu LNB, klawiszem nawigacyjnym (w dół) wybierz DALEJ oraz potwierdź to przyciskiem OK na pilocie.
 • Jeśli wybrałeś konfigurację na 2 anteny to zobaczysz identyczną planszę dotyczącą ANTENY 2.

  Zapisz zmiany. com/-/media/ncplus/images/pomoc-artykuly/pomoc-techniczna/pierwsze-podlaczenie/mediaturbo8. png"/>

  Poczekaj na pobranie listy kanałów. com/-/media/ncplus/images/pomoc-artykuly/pomoc-techniczna/pierwsze-podlaczenie/mediaturbo9. png"/>

  Co zrobić jeśli wyszukiwanie się nie powiodło?

  Jeśli wyszukiwanie się nie powiodło wybierz ponownie odpowiednią metodę konfiguracji i sprawdź jaki jest poziom siły i jakości.

  Siła to napięcie w kablu antenowym. W przypadku zerowego poziomu siły, powodem może być odłączony lub uszkodzony kabel antenowy lub niesprawny konwerter. Zalecamy by parametr JAKOŚĆ był oznaczony kolorem zielonym.

  Jeśli od momentu odebrania nowego dekodera minęło mniej niż 5 dni pozostaw swój dekoder z podłączonym kablem zasilającym oraz antenowym i poczekaj na pobranie uprawnień.

  Jeśli posiadasz usługę Multiroom Standard musisz wykonać dodatkowe kroki, postępuj dalej wg

 • Jeśli po uruchomieniu dekodera zobaczysz ekran KONFIGURACJI ANTENY upewnij się, że prawidłowo podłączyłeś kabel antenowy do dekodera. W przypadku problemów z jakością sygnału dodatkowe informacje znajdziesz tutaj [ID 244].
 • Prawdopodobna przyczyna to problem z kablem antenowym, konwerterem 

 • Najprawdopodobniej jest to spowodowane nieprecyzyjnie ustawioną anteną – konieczne jest wtedy doprecyzowanie ustawienia anteny satelitarnej. Inne możliwe przyczyny:

  Warunki pogodowe:

 • Silny wiatr, duże zachmurzenie, opady deszczu – powodują obniżenie jakości sygnału, jednak w przypadku prawidłowo zainstalowanej anteny spadek jakości nie powinny powodować zauważalnych problemów i całkowitej utraty sygnału.
 • Opady śniegu - być może śnieg zalega na tarczy anteny lub na konwerterze – spróbuj usunąć śnieg z zestawu antenowego.
 • Powtórz konfigurację anteny zgodnie z poprzednim krokiem, by upewnić się, że nie popełniłeś błędu.
 • Wykonaj reset poprzez odłączenie zasilania od dekodera.
 • Sprawdź swój dekoder z innym zestawem antenowym lub do tego samego kabla antenowego podłącz inny dekoder by zweryfikować, czy problem leży po stronie dekodera czy zestawu antenowego.

  W celu diagnostyki zabierz do Punktu dekoder wraz z kartą dekodującą, pilotem oraz kablem zasilający

 • Jeśli posiadasz usługę Multiroom Standard, musisz wykonać dodatkowe kroki - postępuj dalej wg

  1. Umieść moduł wraz z kartą w swoim urządzeniu wspierającym standard CI+ lub CI+ ECP. Instrukcję odnajdziesz tutaj.

  Listę wspieranych urządzeń z trybem ECP odnajdziesz tutaj.

  Moduł można umieścić zarówno w przystosowanym do tego telewizorze jak i dekoderze. Zgodnie z poniższym schematem:

  2. Wejdź do menu i wyszukaj programy z listy CANAL+. Jeśli nie wiesz jak to zrobić skorzystaj z instrukcji urządzenia, które posiadasz. Przykładowa ścieżka MENU -> NADAWANIE -> ANTENA -> CANAL+

  3. Przełącz dekoder na kanał TVP 1 HD i poczekaj na pobranie uprawnień. Możesz także ręcznie wysłać uprawnienia ze Strefy CANAL+. Zaloguj się do Strefy CANAL+ i wejdź w SZCZEGÓŁY MOJEJ OFERTY > MÓJ SPRZĘT oraz wybierz REAKTYWACJA KARTY.

  W czasie oczekiwania na aktywację karty nie wyjmuj Modułu CAM CI+ ECP z odbiornika oraz nie odłączaj zasilania i kabla antenowego.

  1. Wybór języka menu.

  Na początku wybierz język menu. Dostępny jest polski i angielski. Wybór potwierdź przyciskiem OK na pilocie. com/-/media/ncplus/images/pomoc-artykuly/telewizja-przez-internet/z31. jpg? h=366&w=650&hash=9F41A7EDC1B34512E24E93EAFB9CA0BC"/>

  2. Wybór wyjścia dźwięku RCA

  Jeśli dekoder połączyłeś z telewizorem poprzez kabel HDMI i i nie używasz np kina domowego wciśnij OK aby przejść do kolejnej planszy.

  Wybór dźwięku na wyjściu RCA ma znaczenie, jeśli podłączyłeś dekoder z telewizorem lub np. kinem domowym poprzez wyjścia RCA (biały i czerwony z tyłu dekodera). W zależności od tego jakie urządzenie posiadasz kieruj się podpowiedziami widocznymi w dolnej części ekranu. com/-/media/ncplus/images/pomoc-artykuly/telewizja-przez-internet/z32. jpg? h=366&w=650&hash=3B9C218CDC047516CAA212DF21FEF6DB"/>

  3. Wyszukiwanie kanałów

 • Jeśli posiadasz antenę, do odbioru sygnału tylko z satelity HOT BIRD wciśnij OK na pilocie i przejdź do punktu 4.
 • Jeśli posiadasz antenę satelitarną do odbioru zarówno kanałów z satelity Hot Bird jak i Astra przejdź do punktu 3a. com/-/media/ncplus/images/pomoc-artykuly/telewizja-przez-internet/z35. jpg? h=366&w=650&hash=6D3D7887F7BCD1935C4020D48A4FBABF"/>

  3a Ustawienia anteny

  WYŁĄCZ oznacza, że dekoder przygotowany jest do odbioru kanałów tylko z satelity Hot Bird. com/-/media/ncplus/images/pomoc-artykuly/telewizja-przez-internet/z36. jpg? h=366&w=650&hash=7E3017C40DE302B883350BC3685853DE"/>

  Klawiszem w prawo lub w lewo zmień opcję na WŁĄCZ i przyporządkuj do HOTBIRD LNB 1, a do ASTRA LNB 2. W razie braku poziomu i jakości sygnału zapoznaj się z instrukcją użytkowania konwertera, gdyż może mieć on inne ustawienia.

  Po przyporządkowaniu LNB wciśnij OK na pilocie

  Znów zobaczysz planszę z wyszukiwaniem kanałów, potwierdź wybór przyciskiem OK

  4. Proces wyszukiwania kanałów

  Poczekaj aż dekoder wyświetli informację z potwierdzeniem liczby odnalezionych kanałów (będzie ona różna w zależności od zestawu antenowego jaki posiadasz).

  Potwierdź wynik przyciskiem OK.

  Jeśli wyszukiwanie się nie powiodło wróć do punktu 3a

  5. Sprawdzanie dostępności oprogramowania

  Dekoder sprawdzi czy dostępne jest nowe oprogramowanie. Jeśli tak to przystąpi do aktualizacji, która może potrwać do pół godziny.

  6. Oczekiwanie na uprawnienia

  Na koniec przełącz dekoder na kanał 11 i poczekaj na uprawnienia lub zaloguj się do strefa. pl w celu odświeżenia uprawnień, co może skrócić czas oczekiwania.

 • Uruchomienie programu w trybie ewaluacyjnym

  Każdy program zainstalowany z płyty instalacyjnej lub ściągnięty z Tessel. pl posiada licencje na wersje demonstracyjną.Jest to pełna wersja programu, jednakże umożliwia ona prace tylko na plikach demonstracyjnych dostarczanych razem instalacją programu.

  Po uruchomieniu CADRastra ukaże się dialog licencyjny, gdzie można wybrać tryb ewaluacyjny. By użytkować program normalnie należy posiadać ważny plik licencyjny.

  Dostępnych ponad 60. 000 modeli.

  Ten konfigurator on-line umożliwia skonfigurowanie modeli 3D CAD wymaganego produktu. Intuicyjny i pozbawiony błędów interfejs poprowadzi nawet niedoświadczonego użytkownika do właściwej selekcji.

  W kilka sekund użytkownik uzyska podgląd skonfigurowanego produktu, a także dostanie możliwość pobrania modelu 2D/3D w najbardziej popularnych formatach.

  DYNAMICZNY DOBÓR

  Generowanie zapytania w kilka sekund.

  To cenne narzędzie do szybkiego doboru przekładni Tramec, która będzie najbardziej odpowiednia dla wymaganej aplikacji oraz uzyskania w czasie rzeczywistym dokumentacji i dostępu do modeli 2D/3D przekładni. it/? idC=61680&idO=11269&LN=en-US" target="_blank">

  Konfiguracja i użytkowanie Cadillac 2014 Xts

  Bezpośredni link do pobrania Konfiguracja i użytkowanie Cadillac 2014 Xts

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Konfiguracja i użytkowanie Cadillac 2014 Xts