Konfiguracja i ustawienia Caen Els Fmc 4sfpPlus

Konfiguracja i ustawienia Caen Els Fmc 4sfpPlus pozwalają na szybsze i łatwiejsze tworzenie sieci Ethernet. Zawiera ona opcje konfiguracji, takie jak adresy IP, ustawienia VLAN, maszyny wirtualne, protokoły routingu i wiele innych. Pomaga to użytkownikom w tworzeniu sieci, które są elastyczne i szybkie dzięki wygodnym opcjom konfiguracji. Użytkownicy mogą również skonfigurować sieć za pomocą interfejsów API, które ułatwiają monitorowanie i zmiany ustawień sieci. Caen Els Fmc 4sfpPlus jest bardzo przydatnym narzędziem do tworzenia sieci, które są skalowalne, szybkie i bezpieczne.

Ostatnia aktualizacja: Konfiguracja i ustawienia Caen Els Fmc 4sfpPlus

Porady

Jak ustawić antenę DVB-T, by zapewnić sobie najlepszą jakoś sygnału? Odpowiednie ustawienie anteny cyfrowej telewizji naziemnej tak, by odbierać sygnał bez zakłóceń można wykonać samodzielnie.

Cyfrowa telewizja naziemna dostępna jest w Polsce od 2012 roku. Dzięki niej każdy, bez ponoszenia żadnych dodatkowych opłat abonamentowych czy instalacyjnych, może korzystać z wysokiej jakości telewizji cyfrowej. Zapewnia ona dostęp do szeregu programów, dostępnych w ramach tzw. multipleków. Multipleksy są łącznie cztery, a łącznie obsługują one 27 programów telewizyjnych (po osiem w Mux 1 i Mux 2, siedem w Mux 3 i cztery w Mux 8).

Odpowiadamy m. in. :

 • Na czym polega prawidłowe ustawienie anteny telewizyjnej?
 • Jak wybrać antenę, by nie popełnić błędy?
 • Czy telewizja naziemna może zastąpić kablówkę?

Cyfrowa telewizja naziemna, czyli DVB-T, całkowicie zastąpiła już w Polsce stosowaną poprzednio analogową telewizję naziemną. Jeżeli chcemy więc korzystać z darmowej telewizji (a w zasadzie dostarczanej nam w ramach obowiązkowego abonamentu RTV), musimy się wyposażyć w odpowiednią antenę.

Jaką antenę DVB-T wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów i modeli anten DVB-T. Dzielą się one na dwa warianty. To wewnętrzne, montowane jak sama nazwa wskazuje w pomieszczeniu – i zewnętrzne, umieszczane na dachu lub ścianie.

Anteny wewnętrzne mogą być teoretycznie wygodniejsze. Co do zasady oferują gorszą jakość odbioru i sprawdzą się tylko w bardzo specyficznych sytuacjach. Będzie tak np. gdy jesteśmy tak niedaleko od nadajnika DVB-T, że nic lepszego nie jest nam potrzebne. Mało tego – nawet w takim przypadku utrudnieniem mogą się okazać chociażby zbyt grube ściany budynku. Komplikacji może być wiele, dlatego też w zdecydowanej większości przypadków lepiej wybrać antenę zewnętrzną.

Anteny zewnętrzne dzielą się na trzy rodzaje. To kierunkowe, wymagające największej precyzji ustawienia w kierunku nadajnika oraz szerokokątne i dookólne. Dwa ostatnie rodzaje wyłapują także sygnały z kierunków innych niż bezpośrednio naprzeciw, co może ułatwić odbiór w sytuacji, gdy nadajnik znajduje się za przeszkodami.

Jak ustawić antenę DVB-T?

Niezależnie od tego, jaką antenę DVB-T wybierzemy, zalecane jest ustawienie jej jak najdokładniej w kierunku nadajnika naziemnej telewizji cyfrowej. Jak to zrobić?

Wbrew pozorom wcale nie najgłupszym rozwiązaniem jest metoda “na wyczucie”. Oczywiście ustawianie anteny losowo i sprawdzanie, czy sygnał jest dobry, nie jest zbyt racjonalne. Ale jeżeli tylko mieszkamy w otoczeniu innych budynków, powinniśmy móc zaobserwować, jak anteny poustawiane są w okolicy. Wystarczy więc obrać taki kąt i odbiór powinien być dobry.

Jeżeli nie mamy takiej możliwości lub chcemy wybrać bardziej “naukową” metodą, można ściągnąć jedną z szeregu specjalnych aplikacji na smartfona (np. DVB-T Finder). Wykryje ona znajdujące się w naszej okolicy nadajniki. Dodatkowo pokaże je na mapie. Poda też szereg parametrów i informacji na ich temat, które mogą pomóc wybrać najkorzystniejszy nadajnik.

Po zlokalizowaniu go na mapie należy ustawić w jego kierunku antenę. Wtedy można przejść do programowania telewizora. Tutaj warto zdecydować się na programowanie ręczne. Polega na samodzielnym wybieraniu częstotliwości nadawania poszczególnych multipleksów. Znajdziemy je w informacjach o nadajniku w aplikacji, a ich precyzyjne podanie zapewni najlepszą jakość odbioru.

Prawidłowe ustawienie anteny DVB-T – klucz do wysokiej jakości sygnału

Jeżeli antena będzie odpowiednio dobrana i ustawiona, otrzymasz wysokiej jakości, godny zaufania sygnał naziemnej telewizji cyfrowej. Jest to relatywnie nieskomplikowane. Warto więc poświęcić ten czas, by oszczędzić sobie pracy i nerwów w przyszłości.

Dziennikarz i redaktor; konsekwentny i drążący w detalach ofert analityk zespołu PanWybierak. Wieloletni współpracownik serwisu Wirtualna Polska w dziale Technologie. W internecie – i o internecie – pisze od 2004 r. W przeszłości publicysta serwisów związanych ze środowiskiem gier – m. gram. pl, Polygamia. pl, Imperium Gier. Współtwórca podcastu Niezatapialni.

Porównaj najlepsze oferty operatorów
oszczędź nawet 50%

Pan Wybierak – bezpłatna porównywarka najlepszych ofert operatorów

Panwybierak. pl to porównywarka ofert dostawców Internetu, telewizji i telefonu. W jednym miejscu porównasz najlepsze oferty dostępne w Twoim budynku. Zamawiając na panwybierak. pl nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, ustalimy dla Ciebie dogodny i szybki termin bezpłatnej dostawy usług i umowy.

To jedna z najbardziej kompletnych wyszukiwarek, z trafnym dopasowaniem ofert internetu, telewizji kablowej i telekomów do adresu zamieszkania, z której bardzo chętnie korzystają nasi czytelnicy – polecamy!

Pan Wybierak to świetny serwis, dzięki któremu nie tylko poznałem wszystkie możliwe warianty instalacji internetu w moim miejscu zamieszkania, ale także odkryłem naprawdę tanią ofertę. Ogólnie - rewelacja!

Witam.
(Info do Pana moderatora – jeśli uważasz, że powinno to być gdzieś indziej – przenieś, jeśli uważasz, że jest coś nie tak napisz zmienię, poprawię. )

Jeśli chcecie jakieś poprawki proszę o PRIV wiadomość.

Oczywiście pominąłem kwestię samej instalacji sterownika, chyba, że uważacie, iż należy też ją dodać zmienię.
Sam sterownik nosi nazwę na mojej płytce: PL2303_Prolific_DriverInstaller_v1210. exe,

-sterownik Vista –

-sterownik XP –

XP. rar
(1. 93 MiB) Pobrane 1899 razy

-sterownik Win 7 –

,

sterownik podzielony został na dwie części, (tworzymy katalog na pulpicie pod nazwą np. sterownik, ściągamy do niego 2 części, rozpakowujemy i cieszymy się sterownikiem pod win 7)

Etap 1
Po instalacji sterownika w naszym systemie podpinamy naszego elma i przechodzimy do zakładki w panelu sterowania --> menadżer urządzeń

Etap 2
Klikamy prawym klawiszem myszy na naszym urządzeniu:
Prolific USB-to-Serial Comm Port --> wybieramy właściwości

Etap 3
W zakładce --> ustawienia portu wybieramy prędkość (okazuje się, że mój elm działa z prędkością
38 400 b/s. Wybieramy ją i klikamy ok.

Etap 4
W tej samej zakładce klikamy na przycisk -->zaawansowane i pojawia nam się okno
--> zaawansowane ustawienia
z paska wybieramy pierwszy wolny port (u mnie jest to akurat port 12)

Klikając --> OK – w ten sposób zamykamy wszystkie okna i mamy skonfigurowany sterownik elma.
Etap 5
BARDZO WAŻNE --> wtykając usb elma pod inne usb na którym instalowaliśmy elma, zmieniają się nasze ustawienia więc nie róbmy tego. php? id=93524&sid=25c5f574e483a04058f75025e2c239ba&mode=view">

Następnie uruchamiamy forscan
Klikamy na przycisk --> ustawienia musimy ustawić sobie:
-Wybór połączenia na COM
-port ( w moim przypadku 12)
– możemy też zaznaczyć ptaszek v Auto – połącz
– oraz ptaszek vAuto – przysp. – jest to połączenie z max prędkością, choć jak to zauważyłem nie koniecznie działa, dlatego konfiguracja ręczna prędkości.
MS CAN u mnie jest na Auto

Wersja pod WIFI
Jeśli mamy interfejs na wifi wtedy w interfejsie trzeba zobaczyć z jakiej puli adresów korzysta nasz interfejs.
Mogą być dwie możliwości albo adres ip: 192. 168. 0. XX albo 192. 1. XX
Standardowo jest 0 (czyli trzecia kolumna cyfr) a potrzebujemy 1 zmieniamy w programie na 1 robimy ok. Odpalamy jeszcze raz forscana i mamy zmieniony adres IP.
XX-oznacza cyfrę z puli cyfr od 1 do 256.
Standardowo jest 10

Etap 6
Tak powinno wyglądać okno po prawidłowym skonfigurowaniu elma i uruchomieniu forscana bez podłączenia pod nasze Magdalenki

Edycja: dnia 25. 12. 2015
Chciałbym również zauważyć, że do prawidłowej pracy potrzebny jest:
framework– https://www. aspx? id=30653
jeśli posiadamy system 64 bitowy, ściągamy wersję 64 bitową, jeśli system 32 bitowy, wersje 32 bitową
xna framework– XNA Framework Redistributable 4. 0
https://www. aspx? id=20914

Można zainstalować obydwa framework-i, są to po prostu biblioteki systemowe które są potrzebne do prawidłowej pracy sterownika.

{{faqData. headline}}

{{faqData. subtitle}}

 • {{item}}
 • {{faqData. subjectTitle}}

  {{imgData && imgData. title}}

  {{imgData && imgData. content}}

  {{current}}/{{faqData. subjectList. length}}

  • {{item. label}}
   • {{faqData. viewAll}}

    {{ contactUsData. title}}

    {{ contactUsData. subtitle}}

    {{ contactUsData. headline}}

    {{ itm. title}}

   • {{ ele. icon. label}}

    {{ element. label}}

    {{ contactUsData. mediaTitle}}

   • {{jsonData. button. label}}

    {{jsonData. countDown}}s

    Czat online

    Pomoc techniczna

    00800 112 4439

    PN-PT 9:00 – 18:00

    Napisz do Nas

    Centrum Serwisowe

  Konfiguracja i ustawienia Caen Els Fmc 4sfpPlus

  Bezpośredni link do pobrania Konfiguracja i ustawienia Caen Els Fmc 4sfpPlus

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Konfiguracja i ustawienia Caen Els Fmc 4sfpPlus