Licznik odczytów Podręcznik Canon Lv X6

Canon LV X6 to zaawansowany licznik odczytów, który może pomóc w zarządzaniu zasobami i zapewniać precyzyjne odczyty. Jest wyposażony w szeroką gamę funkcji, w tym wyświetlacz LCD, wyświetlacz wskaźnikowy i klawiaturę klawiszową. Pozwala to na łatwe dodawanie i odejmowanie liczb, a także na szybką i dokładną kontrolę danych. Licznik odczytów Canon LV X6 jest wyposażony w wytrzymały i solidny korpus, który jest odporny na uszkodzenia i zapewnia długą żywotność. Ma także zabezpieczenia przed zerowaniem, które zapobiegają przypadkowemu uszkodzeniu i zerowaniu licznika odczytów. Ponadto jest wyposażony w zasilacz sieciowy i bateryjny, który pozwala pracować bez przerwy.

Ostatnia aktualizacja: Licznik odczytów Podręcznik Canon Lv X6

Odczyt Licznika: Jak Odczytać Licznik Prądu - E. ON

Please add exception to AdBlock for elektroda. pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Thank you very much for proposing a new subject! After verifying you will receive points!

m. bielecka 14 Oct 2010 17:41 8838

 • #1Level 16  

  #1

  Szukam programu do odczytów profilu poboru mocy z elektronicznych liczników Pafal.
  Liczniki maja zawarte w pamięci takie dane z całego okresu rozliczeniowego i możliwość ich odczytu poprzez głowice optyczną programem nazywanym przez producenta ‘C”. Program nie jest żadną tajemnicą jednak dostają go od producenta tylko bezpośredni odbiorcy liczników a szkoda, bo odbiorcy energii dane te mogą wiele pomóc w racjonalizacji zużycia energii.
  Aby zapobiec bzdurnym postom(znalazłem takie na innych formach) na ten temat informuje ze jest to program tylko do odczytów a nie do zmiany taryf itp. którym dysponuje Energetyka Na przykład, dla. liczników innego porządnego polskiego producenta liczników –„Pozytonu” Częstochowa- program jest dostępny na ich stronie WWW. Program z liczników "Pozytonu" nie współpracuje jednak z licznikami z "Pafalu"

 • #2=Grzegorz=Level 23  #2

  Jedyny program do pafali to właśnie "K" i owszem ma opcje do odczytywania licznika ale sam program jest zabezpieczony kluczem sprzętowym.

  Nie słyszałem o żadnej wersji "home" tego programu dla odbiorcy ale faktem jest że konkurencja z POZYTONU udostępnia takie oprogramowanie.

 • #3#3

  Dziś rozmawiałem z kompetentną osoba w Pafalu. Stąd właśnie wiem o tym programie- takim tylko do odczytów. Pafal oświadczył ze udostępnia go kupującym liczniki.. W Energetyce każą mi zapytać się o ten program za kilka dni, Myślą czy dać choć powiedzieli ze nie dostrzegają specjalnych przeszkód. Decyzja może być jednak inna bo podkreślają ze liczniki są ich. Program z pewnością jest już w obiegu dlatego pytam o niego poprzez WWW. elektrodę. pl.. …

 • #4retrofood

  VIP Meritorious for electroda. pl  #4

  m. bielecka wrote:

  Decyzja może być jednak inna bo podkreślają ze liczniki są ich.

  Liczniki są ich, ale to moje zużycie energii je napędza. Proponuję rozważyć zmianę dostawcy energii elektrycznej

 • #5karolqLevel 22  #5

  Jak już pani wspomniala poszukuje pani programu do odczytu a głowicę optyczną pani posiada?? Z tego co wiem to głowice optyczne dostępne są tylko dla osób które zajmują się obsługą i to razem z kluczem (pracownicy ZE). Dane posiadam aktualne bo jestem pracownikiem ZE.

 • #6#6

  karolq wrote:

  ... bo jestem pracownikiem ZE.

  potwierdzam to co piszesz, dodam że głowica za którą ZE płaci 37zł, dla odbiorcy w detalu kosztuje 500zł a i tak łatwiej ją zrobić niż kupićJak ktoś chce sobie robić analizy to niech zainstaluje sub licznik na własny koszt i może gmerać w nim do woli.

  Quote:

  Liczniki są ich, ale to moje zużycie energii je napędza. Proponuję rozważyć zmianę dostawcy energii elektrycznej

  Jak już to możesz zmienić sprzedawcę ale nadal obsługę techniczną będzie prowadził ZE z danego rejonu a więc ci sami panowie odczytują instalują naprawiają obsługują decydują i nic w temacie to nie zmienia

 • #7kkas12Level 43  #7

  Witam!

  Quote:

  Jak ktoś chce sobie robić analizy to niech zainstaluje sub licznik na własny koszt i może gmerać w nim do woli.

  Autor wątku nie chce nic gmerać, tylko mieć do wglądu parametry które licznik zapisuje, ale ich nie udostępnia.
  Zaś wam się marzy władza absolutna.
  Traktujecie klienta jak kompletnego matoła i notorycznego złodzieja recydywistę. Kompromis czy consensus to dla większości z was pracowników ZE puste słowa.
  Jak byście mogli to skasowalibyście nawet dostęp do liczydła, bo przecież to jest wasz licznik.

 • #8#8

  kkas12 wrote:

  Witam!
  Traktujecie klienta jak kompletnego matoła i notorycznego złodzieja recydywistę. Jak byście mogli to skasowalibyście nawet dostęp do liczydła, bo przecież to jest wasz licznik.

  Większość odbiorców nie ma pojęcia jak odczytać licznik elektroniczny.Masz rację, gdyby się dało obudowalibyśmy licznik pancerną płytą, nie było by problemów z magnesami, manipulacjami. Przyłożenie głowicy odczytowej do licznika to już gmeranie. Jak zrobisz to nieumiejętnie może być kłopot...Wśród klientów ZE są notoryczni złodzieje i recydywiści.

 • #9#9

  =Grzegorz= wrote:

  Masz rację, gdyby się dało obudowalibyśmy licznik pancerną płytą,
  Wśród klientów ZE są notoryczni złodzieje i recydywiści.

  Nie wspominając pracowników ZE, którzy najpierw namagnesowują liczniki, a po paru tygodniach wracają i stwierdzają... kradzież energii. O czym była mowa w ubiegłym tygodniu.
  Pytam: czemu służą takie dywagacje? I pytanie nr 2: Czy nos istnieje dla tabakiery czy tabakiera dla nosa? Syndrom niepodległej PKP jeszcze się widzę ostał też w ZE, skoro dla Was wszyscy są złodziejami. A kim WY JESTEŚCIE załatwiając sobie wieloletnie gwarancje pracy i niekiepskiej płacy, kosztem reszty społeczeństwa?

 • #10Tomasz_KnLevel 9  #10

  Witam
  Czy może ktoś mi odpisać czy mogę legalnie odczytać sobie stan licznika elektrycznego za pomocą protokołu optycznego IEC 62056?
  Licznik jest Taurona.
  PS.
  Dodam że ten protokół ma 2 tryby: tylko do odczytu i tryb do programowania.
  Programowanie mnie nie interesuję.Chcę monitorować i zapisywać do bazy danych zużycie mojej energii dosyć często ( co 10 minut).Pozdrawiam
  Tomasz

 • #11markus-19Level 31  #11

  =Grzegorz= wrote:

  Większość odbiorców nie ma pojęcia jak odczytać licznik elektroniczny.Masz rację, gdyby się dało obudowalibyśmy licznik pancerną płytą, nie było by problemów z magnesami, manipulacjami. Jak zrobisz to nieumiejętnie może być kłopot...

  To że nie każdy potrafi odczytać nie znaczy że macie prawo zabraniać tym co potrafią i chcą zrobić z tego użytek.Na ilość odbiorców ilość manipulacji nie jest raczej zatrważająca.Podaj konkretnie co można zepsuć źle przykładając głowicę odczytową? Bo jak dla mnie sama nazwa wskazuje iż dokonuje ona jedynie odczytu.I na koniec dodam że obudować płytą pancerną to należy Was- "psy ogrodnika" może na Wasze miejsce przyszedłby ktoś rozsądniejszy.

 • #12#12

  Przeczytałem regulamin Taurona.
  Jest tam napisane:

  Quote:

  12. Nielegalny pobór energii elektrycznej – pobieranie
  energii elektrycznej bez zawarcia Umowy,
  z całkowitym lub częściowym pominięciem Układu
  pomiarowo-rozliczeniowego lub poprzez ingerencję
  w ten Układ, mającą wpływ na zafałszowanie pomiarów
  dokonywanych przez Układ pomiarowo-rozliczeniowy.

  Nie znalazłem żadnej innej wzmianki o podłączeniu czegoś do licznika.
  Oczywiście pomijając fakt że nie wolno zrywać plomb.Czyli nie jest zabroniony odczyt licznika poprzez interfejs optyczny.Natomiast instalator który ostatnio montował mi licznik stwierdził że nawet jemu nie wolno korzystać z tego interfejsu optycznego i mogę nawet na 12 lat do więzienia iść.
  WOW

Można sprawdzić łączną liczbę stron wydrukowanych za pomocą urządzenia. Te łączne wartości obejmują faksy, raporty oraz listy, a także kopie i wydruki danych z komputerów.

MF419x / MF418x

 ()  Wybierz element, o którym chcesz uzyskać szczegółowe informacje  Sprawdź liczbę wydrukowanych stron  

Liczniki

Wybierz licznik, aby sprawdzić jego stan.

 Wartość licznika

Pozwala sprawdzić wskazanie wybranego elementu.

<Usług. monit. > umożliwia komunikację ze zdalnym serwerem monitorującym. Uruchomienie tej funkcji umożliwia okresowe wysyłane informacji o urządzeniu do zdalnego serwera monitorującego podłączonego do urządzenia.

<Sprawdź konfigurację urządzenia> pozwala na sprawdzenie dodatkowych jednostek zainstalowanych na urządzeniu.

MF416dw / MF411dw

 <Stan urządzenia>  <Sprawdź licznik>  Sprawdź liczbę wydrukowanych stron

Licznik odczytów Podręcznik Canon Lv X6

Bezpośredni link do pobrania Licznik odczytów Podręcznik Canon Lv X6

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Licznik odczytów Podręcznik Canon Lv X6