Podręcznik do szkolenia pilotów Dell S2319nx

Podręcznik do szkolenia pilotów Dell S2319nx jest profesjonalnym narzędziem do edukacji użytkowników monitorów Dell S2319nx. Zawiera on szczegółowy przewodnik po funkcjach monitora, wraz ze wskazówkami, jak w pełni wykorzystać jego możliwości. Podręcznik obejmuje również konfigurację monitora, a także instrukcje, jak dostosować opcje wyświetlania do potrzeb użytkowników. Dodatkowo zawiera wskazówki dotyczące zarządzania środowiskiem monitora i wskazówki dotyczące monitorowania jakości obrazu. Podręcznik do szkolenia pilotów Dell S2319nx pomoże Ci w pełni wykorzystać możliwości monitora i zoptymalizować jego wyświetlanie dla Twoich potrzeb.

Ostatnia aktualizacja: Podręcznik do szkolenia pilotów Dell S2319nx

Forum grupa: Temat dowolny

Nowe podręczniki dla przyszłych pilotówAutor:Czytelnik IP automat. *Data wysłania:2010-11-09 00:36Temat:Nowe podręczniki dla przyszłych pilotówTreść:Aktualność:
Wszyscy, którzy chcieliby wstąpić do "kręgu pilotów wycieczek" pewnie zainteresują się najnowszymi pozycjami wydawnictwa Proksenia. Obie książki mają pomóc przyszłym pilotom wycieczek poznać teoretyczną wiedzę potrzebną do zdania egzaminu na pilota wycieczek, a później samodzielnego prowadzenia wycieczek.

Pierwsza pozycja to już piąte, zmienione wydanie "Kompendium pilota wycieczek". Zawiera ono najpełniejszy zbiór wiedzy o pilotowaniu wycieczek, ocenę przemysłu turystycznego, zasady obsługi imprez turystycznych, omówienie problematyki prawnej, psychologicznej, medycznej turystyki, warsztat krajoznawczy pilota, wzory dokumentów i słownik pojęć. Układ publikacji jest dostosowany do zmodyfikowanego w 2004 r. programu szkolenia pilotów, określonego ustawą o usługach turystycznych. W tym wydaniu dodane zostały nowe rozdziały: Organizacja turystyki w Polsce, Ubezpieczenia w turystyce, sytuacje awaryjne.

Druga pozycja to: "Testy i pytania z zakresu turystyki". Publikacja ta jest przeznaczona dla organizatorów kursów pilotów i wykładowców na kursach oraz kandydatów na pilotów wycieczek. Zawiera ponad 1000 pytań pojawiających się na egzaminach na uprawnienia pilota wycieczek (pytania testowe, pytania do egzaminu ustnego, sytuacje awaryjne, zadania praktyczne). Może być pomocna również w przygotowywaniu testów w studiach policealnych obsługi ruchu turystycznego jak i zawodowych studiów wyższych z zakresu turystyki. Na końcu zamieszczony został także klucz odpowiedzi do pytań testowych.Więcej informacji na temat tych oraz poprzednich publikacji wydawnictwa Proksenia znaleźć można na stronie www. pl.

Wątek:

Odpowiedzi:

(brak tematu) [2010-11-09 00:36 93. 105. 96. *]
Jestem po czytaniu tego kompendium... czy ktoś to czytał? referent dał d... zapewne bo łędów drukarskich jest tyle co grzybów po deszczu, treść super al;e profesjonalizm druku do... tam tego.. odpowiedz »


Zgłoś problem z tą stroną »

W ramach prezentowanego podręcznika pn. "Szkolenie Strażaków Ratowników cz. I" znajdują się materiały zawierające 13 tematów przeznaczonych do realizacji w czasie 19 godzin wykładów.

W podręczniku omówione zostały następujące kwestie:

 • Organizacja Ochotniczych Straży Pożarnych,
 • Służba wewnętrzna, musztra, sprzęt ratowniczy i podręczny sprzęt gaśniczy,
 • Drabiny pożarnicze, węże, armatura wodna, sprzęt do podawania piany,
 • Proces spalania a pożar,
 • Zadania strażaków w zastępie,
 • Postawy organizacji akcji gaśniczej, rozwijanie linii, zajmowanie stanowisk gaśniczych,
 • Gaszenie pożarów oraz środki gaśnicze,
 • Ewakuacja ludzi, zwierząt i mienia,
 • Działanie w czasie innych miejscowych zagrożeń, łączność bezprzewodowa i alarmowanie.

Przejdź do materiałów

Szkoda, że nie było tak fajnej książki, kiedy ja się uczyłem latać. Może bym nie skakał z dachu. Polecam ją wszystkim moim kursantom

Paweł Faron / zawodnik kadry narodowej i instruktor

Wszystko w bardzo przystępnej formie zarówno dla tych na początku przygody, jak i osób, które chcą usystematyzować swoją wiedzę. Polecam!

Michał 'Spike' Gierlach

Główne rozdziały książki:
 1. HISTORIA PARALOTNIARSTWA Od pionierów do rekordzistów. Sięgamy do początków i odkrywamy, jak paralotniarstwo stało się sportem, który pokochały na świecie tysiące.
 2. SPRZĘT Przedstawiamy podstawowe wyposażenie i przyglądamy się, jak działa paralotnia. Plus kilka słów o sprzęcie specjalistycznym.
 3. NAUKA LATANIA Zaczniemy od pierwszego dnia szkolenia i wyjaśnimy proces nauki latania, w tym startowanie, zakręcanie, lądowanie i pierwsze wysokie loty.
 4. AERODYNAMIKA Jak to się dzieje, że kawałek materiału i trochę cienkich linek mogą nas unosić w powietrzu? W tym rozdziale nieco teorii.
 5. POGODA DLA PILOTA Od zjawisk ogólnych po lokalne – sprawdzamy, jak czytać prognozy, z jakich aplikacji korzystać i jak przewidywać pogodę, patrząc w niebo.
 6. LATANIE ZAAWANSOWANE Nadszedł czas, by rozwinąć skrzydła. Wyjaśniamy, jak ocenić teren, wiatr, noszenia czy turbulencje oraz omawiamy zaawansowane techniki.
 7. ZASADY I PRZEPISY Przybliżamy zasady poruszania się w powietrzu i przepisy dotyczące przestrzeni powietrznej. Opisujemy proces zdobywania uprawnień.
 8. NAWIGACJA Gotowi na samodzielny lot? Przyjrzymy się podstawom nawigacji i zgłębimy technologie, wyjaśniając, jak działają przyrządy do latania.
O tej książce

Książka ta powstała, gdy Bastienne Wentzel połączyła swoją miłość do latania i nauczania z doświadczeniem pisarki naukowej, wydając w swojej rodzinnej Holandii podręcznik do paralotniarstwa. Książka szybko się rozeszła i doczekała się kolejnego wydania. Wtedy narodził się pomysł wydania angielskiej wersji dla pilotów na całym świecie, a Bastienne zwróciła się do Cross Country Magazine. Pomysł bardzo się spodobał i po spotkaniu na słynnym Coupe Icare, największym na świecie festiwalu lotów swobodnych we Francji, rozpoczęła się współpraca. Po udanym wydaniu anglojęzycznym, przyszła kolej na polskie. Paralotniarstwo: Podręcznik pilota to efekt pracy wielu autorów. Mamy nadzieję, że ci się spodoba!

Zobacz też:

Podręcznik do szkolenia pilotów Dell S2319nx

Bezpośredni link do pobrania Podręcznik do szkolenia pilotów Dell S2319nx

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Podręcznik do szkolenia pilotów Dell S2319nx