Podręcznik konserwacji zapobiegawczej Haier 10571223

Haier 10571223 to podręcznik konserwacji zapobiegawczej, który został stworzony w celu zapewnienia optymalnej wydajności urządzenia. Podręcznik ten zawiera dokładne informacje na temat częstotliwości i sposobu konserwacji, które należy wykonać, aby zapewnić, że urządzenie Haier 10571223 będzie działać w najlepszym stanie. Podręcznik zawiera również informacje na temat wymiany części, które mogą być konieczne w przypadku awarii, oraz instrukcje dotyczące konserwacji, które należy wykonać, aby zapobiec problemom. Podręcznik konserwacji zapobiegawczej Haier 10571223 pomaga zapobiegać poważnym problemom związanym z wydajnością i zapewnia, że urządzenie będzie działać w najlepszym stanie przez długi czas.

Ostatnia aktualizacja: Podręcznik konserwacji zapobiegawczej Haier 10571223

Program konserwacji zapobiegawczej to systematyczny sposób sprawdzania i naprawy maszyny, pojazdu lub urządzenia. Eksperci czyszczą i sprawdzają części w nadziei, że w przyszłości nie będą potrzebne duże naprawy. Po prostu dokręcając śruby i wymieniając części wykazujące zużycie, osoba naprawiająca może znacznie przedłużyć żywotność maszyny. Producenci i inżynierowie często projektują bardzo szczegółowe programy konserwacji zapobiegawczej dla pracowników, których należy przestrzegać podczas badania sprzętu.

Projektując program konserwacji zapobiegawczej, ekspert weźmie pod uwagę każdą możliwą wadę, która może mieć wpływ na system. Na podstawie symulowanych programów komputerowych i testów fizycznych prototypów specjaliści od badań i rozwoju rejestrują dane dotyczące tego, kiedy i jak należy utrzymywać maszynę. Specjaliści zauważają części, które mogą być szczególnie podatne na zużycie i typowe problemy, które mogą z czasem obniżyć wydajność maszyny. Dobrze zbadany program konserwacji zapobiegawczej wyjaśnia, jak wykrywać i usuwać drobne usterki, zanim spowodują one większe problemy.

Program konserwacji zapobiegawczej jest zwykle opisany w instrukcji obsługi lub liście kontrolnej, choć doświadczeni pracownicy napraw często zapamiętują kroki. Pierwszym krokiem w wielu programach jest dokładne czyszczenie zewnętrznej i wewnętrznej części maszyny. Usuwanie kurzu i oleju zapewnia, że ​​otwory wentylacyjne, komory tłoków i części nie zostaną zatkane. W zależności od rodzaju maszyny lub wyposażenia, przekładnie mogą być smarowane, filtry powietrza wymieniane, a śruby dokręcane. Po zakończeniu prac konserwacyjnych osoba naprawiająca zwykle ponownie składa jednostkę i obsługuje ją, aby upewnić się, że działa poprawnie.

Zapewnienie, że maszyny i pojazdy są utrzymywane we właściwym stanie technicznym, zmniejsza koszty, poprawia wydajność i zapewnia bezpieczeństwo. Dużej, kosztownej naprawy często można uniknąć, utrzymując smarowanie przekładni i wymieniając uszkodzone pasy. Ponadto regularne czyszczenie systemu, takiego jak duża jednostka wentylacyjna, może znacznie poprawić przepływ powietrza i wydajność. Większość producentów zdaje sobie sprawę, że bezpośrednie koszty zatrudnienia ekspertów zajmujących się konserwacją zapobiegawczą są znacznie niższe niż potencjalne koszty napraw i zagrożenia bezpieczeństwa związane ze starszym sprzętem.

Producenci samochodów zazwyczaj umieszczają krótki program konserwacji zapobiegawczej w instrukcjach obsługi, aby klienci wiedzieli, jak przedłużyć żywotność swoich pojazdów. Przewodnik samochodowy zazwyczaj zawiera instrukcje dotyczące sprawdzania i wymiany oleju i innych płynów silnikowych. Wyjaśnia znaczenie utrzymania ciśnienia powietrza w oponach i sprawdzania klocków hamulcowych w określonych odstępach czasu. Podobnie jak w przypadku innych rodzajów programów konserwacji zapobiegawczej, podręczniki użytkownika często zawierają listę kontrolną i dziennik historii konserwacji, aby ludzie mogli śledzić swoje zadania naprawcze.

Strona informacyjna

 1. Strona główna
 2. Seria I-Pro 7

Profesjonalne rezultaty prania w Twoim domu

 • Najnowsze technologie w Twoim domuNajnowsze technologie w Twoim domu
 • Najlepsza ochrona dla Twojego praniaNajlepsza ochrona dla Twojego prania
 • Intuicyjny designIntuicyjny design
 • ProduktyProdukty

Profesjonalne rezultaty prania w Twoim domu

Seria I-Pro 7 marki Haier obejmuje zaawansowane technologie, gwarantujące wysoką wydajność i satysfakcjonujące rezultaty prania. Nasze urządzenia są jednocześnie łatwe w obsłudze, trwałe i niezawodne.

Wydajne urządzenie, które dostosowuje się do Twoich potrzeb

Seria I-Pro 7 dopasuje się do Twojego stylu życia. Dzięki temu możesz skoncentrować się na zajęciach, które sprawiają Ci przyjemność – zapominając o części codziennych obowiązków. Nasza nowa seria pralek o wysokiej wydajności zachowuje doskonałe efekty prania przy bardzo niskim poziomie hałasu – dzięki silnikowi Direct Motion. Duża pojemność gwarantuje z kolei rzadsze pranie, a tym samym znaczną oszczędność czasu.

Innowacyjna, profesjonalna pielęgnacja delikatnych ubrań

Innowacyjna funkcja i-Refresh odświeża nawet najdelikatniejsze tkaniny – w tym wełnę i jedwab – wykorzystując technologię mikropary. Ta wysoce skuteczna technologia usuwa zapachy, drobny kurz i alergeny, jednocześnie zmniejszając ilość zagnieceń i zmiękczając tkaniny.

Szybsze pranie oznacza więcej czasu Twoje ulubione zajęcia!

Dzięki dużej pojemności – do 12 kg – pralki z serii I-Pro 7 stanowią idealne rozwiązanie dla dużych rodzin. Świetnie nadają się także do prania tkanin o większej objętości. Oszczędzaj jeszcze więcej czasu na praniu, bez uszczerbku dla doskonałej wydajności.

15 lat gwarancji na silnik Direct Motion

Direct Motion marki Haier to bezpaskowy silnik zawieszony bezpośrednio w osi bębna, co znacznie redukuje hałas I wibracje podczas prania. To innowacyjne rozwiązanie gwarantuje zwiększoną trwałość – z gwarancją na 15 lat.

Tak ciche, że głośno o nich mówią

Seria I-Pro 7 działa przy poziomach głośności znacznie niższych od innych modeli dostępnych na rynku dzięki silnikowi Direct Motion. Dzięki bezpasowej konstrukcji silnik zawiera mniej ruchomych części. W efekcie zminimalizowane zostają wibracje – a tym samym hałas – oraz zwiększa się wydajność urządzenia. Teraz możesz cieszyć się czystszym praniem bez zakłócania spokoju w Twoim domu.

Technologia, która dba o Twoje ubrania

Dzięki pralkom z serii I-Pro 7 wizyty w pralni należą już do przeszłości. Innowacyjne funkcje – i-Refresh, Smart Dual Spray i funkcja pary – zapewniają profesjonalne rezultaty prania w Twoim domu. Opatentowana przez markę Haier technologia antybakteryjna (ABT®) utrzymuje maszynę i pranie w idealnej czystości.

Czystsza pralka oznacza czystsze pranie

Innowacyjny materiał marki Haier, który chroni najbardziej wrażliwe obszary pralki. Technologia antybakteryjna (ABT®) chroni przed pleśnią i bakteriami powstającymi w szczególnie wrażliwych obszarach, takich jak szuflada na detergent i uszczelka, dla zapewnienia bardziej higienicznego cyklu prania.

System Smart Dual Spray czyści Twoje urządzenie w celu zapewnienia higienicznego prania i jeszcze lepszych efektów.

Automatyczny system czyszczenia pralki jest uruchamiany na końcu każdego cyklu prania. Zapewnia to nie tylko bardziej higieniczne pranie, ale także zwiększa trwałość pralki w dłuższej perspektywie!

Skuteczne działanie pary dla lepszego usuwania plam

Ta użyteczna funkcja zastosowana w pralkach Haier rozprasza parę i detergent po bębnie, rozluźniając włókna tkanin, a tym samym poprawiając usuwanie uporczywych plam i zabrudzeń. To jeszcze nie wszystko – para sprawia, że prasowanie odzieży staje się znacznie łatwiejsze, a nawet nie zawsze konieczne. Dzięki temu masz więcej czasu na ulubione zajęcia!

Zaprojektowane z myślą o Twoich potrzebach

Każdy element pralek z serii I-Pro 7 został zaprojektowany z myślą o wygodzie użytkowników. Jednocześnie wszystkie części stanowią zaawansowaną technicznie pralkę, która przez lata będzie dbała o stan Twoich ubrań. Intuicyjny wyświetlacz cyfrowy ułatwia znalezienie odpowiedniego programu. Bęben o innowacyjnej budowie, napędzany solidnym i wydajnym silnikiem Direct Motion, doskonale zadba o nawet najbardziej delikatne tkaniny.

Prosta i wygodna obsługa dzięki cyfrowemu panelowi sterowania

Ekran umożliwia łatwe i wygodne sterowanie pralką. Wyświetlacz pozwala na sprawne poruszanie się między dostępnymi programami.

Elastyczne ustawienia czasu trwania programu

Funkcja i-Time marki Haier pozwala dokładnie dostosować czas prania do Twoich potrzeb. Dzięki temu możesz skrócić lub wydłużyć czas potrzebny na zakończenie prania, nawet w trakcie trwania cyklu!

Sprawia, że nawet najdelikatniejsze tkaniny wyglądają jak nowe

Powierzchnia bębna została zaprojektowana tak, aby nawet najdelikatniejsze tkaniny pozostały w idealnym stanie, bez względu na to, ile razy je wypierzesz. Dzięki wykończeniu bębna imitującemu kształt poduszek pranie delikatnie ślizga się po jego powierzchni. W ten sposób materiały na dłużej zachowują swoją pierwotną strukturę.

Nadeszła przyszłość prania – zaprojektowana z myślą o Twoich potrzebach

Odkryj nasze pralki z serii I-Pro 7.

Odkryj gamę naszych produktów

Pralki ładowane od frontu

3 Produkty

Pralki ładowane od frontu

3 Produkty

Porównaj produkty i wybierz ten, który najlepiej pasuje do Twoich potrzeb.

Załadunek (kg)

Maksymalna prędkość wirowania (obr. /min)

Bęben

Klasa energetyczna

Wymiary – głębokość

Maksymalna prędkość wirowania (obr. /min)

1400

Maksymalna prędkość wirowania (obr. /min)

1400

Maksymalna prędkość wirowania (obr. /min)

1400

Pralko-suszarki

3 Produkty

Pralko-suszarki

3 Produkty

Porównaj produkty i wybierz ten, który najlepiej pasuje do Twoich potrzeb.

Pojemność prania (kg): bawełna

Pojemność suszenia (kg): bawełna

Klasa efektywności energetycznej prania

Klasa efektywności energetycznej suszenia

Wymiary – głębokość

Pojemność prania (kg): bawełna

8

Pojemność suszenia (kg): bawełna

5

Klasa efektywności energetycznej prania

A

Klasa efektywności energetycznej suszenia

D

Pojemność prania (kg): bawełna

10

Pojemność suszenia (kg): bawełna

6

Klasa efektywności energetycznej prania

A

Klasa efektywności energetycznej suszenia

D

Pojemność prania (kg): bawełna

12

Pojemność suszenia (kg): bawełna

8

Klasa efektywności energetycznej prania

A

Klasa efektywności energetycznej suszenia

E

Arūnas Eitutis | 1 July 2021

Skuteczny plan konserwacji ma kluczowe znaczenie dla każdej firmy świadczącej usługi w terenie. Chociaż istnieje wiele rodzajów strategii konserwacji, skupmy się na konserwacji zapobiegawczej i na tym, dlaczego warto ją wypróbować. Jeśli również pracujesz nad zapewnieniem wydajności i bezpieczeństwa sprzętu, to rozumiesz, jak ważne jest regularne wykonywanie przeglądów.
Spis treści:

 • Jakie są elementy zarządzania usługami świadczonymi w terenie?
 • Korzyści z usług zarządzania w terenie
 • Najlepsze praktyki w zakresie zarządzania usługami w terenie
 • Wniosek

Co to jest konserwacja zapobiegawcza?

Konserwacja zapobiegawcza to rodzaj konserwacji stworzonej z myślą o regularnym sprawdzaniu sprzętu lub maszyn. Stanowi ona integralną część działalności w zakresie zarządzania usługami w terenie. Konserwacja zapobiegawcza może przedłużyć żywotność sprzętu i obniżyć koszty ponoszone przez firmę.

Sprowadza się do regularnego sprawdzania sprzętu w oparciu o czas i sposób użytkowania.

Czas – okresowa konserwacja, która opiera się na typie systemu lub sprzętu. Na przykład firma zarządzająca budynkiem może przeprowadzać coroczne przeglądy wind, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańców.

Użytkowanie – konserwacja przeprowadzana w oparciu o obliczenia dotyczące użytkowania i żywotności sprzętu. Na przykład usługodawca sprawdza czas pracy silnika ciężkiej maszyny i dostosowuje do niego harmonogram konserwacji.

Jakie branże mogą odnieść największe korzyści z prewencyjnej konserwacji?

Wiele branż może czerpać korzyści z prewencyjnej obsługi technicznej. Jednak nie wszystkie z nich stosują się do podstaw tej strategii. Dlatego najpierw zastanówmy się, jakie firmy nie powinny polegać wyłącznie na konserwacji zapobiegawczej.

Jeśli Twoja firma zajmuje się sprzętem i instalacjami, na które wpływ mają czynniki środowiskowe, nieregularne użytkowanie, aktywa o znaczeniu krytycznym lub podobne czynniki, może się okazać, że konserwacja zapobiegawcza nie zapewni niezawodnej opieki.

Jeśli jednak pracujesz z maszynami, które są używane w typowy sposób, w sprzyjającym środowisku, łatwiej jest obliczyć, kiedy i jak często należy przeprowadzać konserwację. Branże, które mogą odnieść korzyści z profilaktyki, to sprzęt ciężki, automaty vendingowe, HVAC, zarządzanie obiektami.

Wybór rodzaju konserwacji

Istnieje wiele strategii konserwacji, które firma może wybrać do wdrożenia. Trzy główne z nich to konserwacja zapobiegawcza, reaktywna i predykcyjna.

Konserwacja reaktywna jest przeprowadzana w przypadku awarii systemu lub sprzętu. Choć dla dostawcy usług konserwacyjnych może to być tańsze i oszczędza czas, w przypadku uszkodzenia lub awarii firma klienta ryzykuje przestoje, które wymagają większej liczby pracowników do kontroli i usunięcia problemu. Mimo że konserwacja reaktywna jest raczej nietrwała, wiele firm świadczących usługi w terenie nadal polega na tej metodzie.

Konserwacjapredykcyjna może być najbardziej optymalną metodą z punktu widzenia zainwestowanego czasu i kosztów, jeśli dostawca usług dysponuje wszystkimi niezbędnymi narzędziami, takimi jak rozwiązania IoT i sztuczna inteligencja. Jeśli zostanie dobrze przeprowadzona, może być nawet o 12% bardziej opłacalna niż konserwacja zapobiegawcza.

Konserwacja zapobiegawcza jest jednak skutecznym i niedrogim rozwiązaniem, jeśli potrzeby i możliwości biznesowe klientów odpowiadają tej metodzie.

Wady i zalety konserwacji zapobiegawczej

Tak jak każda inna strategia konserwacji, konserwacja zapobiegawcza ma swoje wady i zalety. Przed wdrożeniem nowej strategii konserwacji należy poznać obie strony medalu.

Zalety planowej konserwacji

Niższe koszty

Szacuje się, że konserwacja zapobiegawcza pozwala zaoszczędzić do 18% wydatków w porównaniu z modelem reaktywnym. Firma może zaoszczędzić koszty siły roboczej i energii, unikając wypadków i kosztownych napraw lub wymiany części.

Bezpieczeństwo sprzętu

Przeprowadzając regularne kontrole sprzętu, firma może ograniczyć liczbę usterek i zapobiegać awariom sprzętu z wyprzedzeniem. Choć nie jest to rozwiązanie dla każdej firmy, konserwacja zapobiegawcza może mieć kluczowe znaczenie dla firm zajmujących się ochroną, konserwacją budynków lub instalacjami wodno-kanalizacyjnymi. Ogranicza ona ryzyko uszkodzenia systemu i sprzętu oraz przestojów.

Efektywne wykorzystanie energii

Gdy urządzenia nie pracują optymalnie, może to spowodować wzrost zużycia energii. Aby uniknąć skoków zużycia energii, należy utrzymywać sprawność i aktualność maszyn.

Konserwacja zapobiegawcza zmniejsza ryzyko wystąpienia niezauważonych awarii i może zapobiec wzrostowi zużycia energii.

Dłuższa żywotność urządzeń

Rutynowa kontrola pomaga zapobiegać awariom sprzętu, a także może wydłużyć jego żywotność. Wymiana paliwa, filtrów, czyszczenie rur, aktualizacja systemu, kontrole bezpieczeństwa podnoszą jakość sprzętu, a także ograniczają liczbę wypadków spowodowanych niedostateczną opieką.

Zadowolenie klienta

Konserwacja zapobiegawcza pozwala uniknąć awaryjnych przestojów i nieplanowanych wydatków na likwidację szkód. Tak długo, jak dbasz o sprzęt klientów i przedłużasz jego żywotność, zadowolenie klientów będzie rosło.

Wady planowanej konserwacji

Początkowy budżet

Choć w dłuższej perspektywie czasowej można zauważyć zaoszczędzone środki, model prewencyjny może być początkowo kosztowny. Konieczne jest przygotowanie technologii umożliwiającej planowanie przeglądów u wszystkich klientów i we wszystkich jednostkach sprzętowych. Jeśli zdecydujesz się robić wszystko ręcznie, istnieje większe prawdopodobieństwo wystąpienia błędów i niedziałania modelu.

Dlatego zalecamy wdrożenie oprogramowania do zarządzania usługami w terenie, które zostało zaprojektowane z myślą o firmach świadczących usługi w terenie i zajmujących się konserwacją prewencyjną.

Dodatkowe zasoby

W zależności od liczby klientów i jednostek sprzętowych, które obsługujesz, może zaistnieć potrzeba zwiększenia zespołu. Specjaliści, którzy mogliby zapewnić konserwację w zaplanowanym czasie, powinni także przejść szkolenie i przygotować się do pracy nad różnymi projektami i sprzętem.

Konserwacja kompleksowa

W przeciwieństwie do konserwacji reaktywnej, strategia prewencyjna wymaga uwagi użytkownika nawet wtedy, gdy sprzęt działa bez zarzutu. Choć może się okazać, że nie ma nic do naprawienia, często konieczne jest zatrzymanie maszyny i wyłączenie jej z eksploatacji w celu przeprowadzenia kontroli. Powoduje to niepotrzebne przestoje i niedogodności dla użytkowników.

Chociaż ważne jest, aby ocenić swoje możliwości, kilka wad nie powinno przesłonić wielu korzyści związanych z bezpieczeństwem i długowiecznością.

Jak rozpocząć program konserwacji zapobiegawczej?

Przejście na konserwację zapobiegawczą lub rozpoczęcie jej wdrażania może zająć trochę czasu, ale dzięki poniższym podstawowym krokom można zapewnić jej bezproblemowy początek.

Lista kontrolna konserwacji zapobiegawczej

Znajdź odpowiednie narzędzia do planowania

Jesteśmy głęboko przekonani, że narzędzia cyfrowe mają przewagę nad metodami ręcznymi. Papier może zrobić tylko tyle. Jeśli zdecydujesz się na ręczne przeprowadzanie konserwacji zapobiegawczej, możesz borykać się z błędami, opóźnieniami, nieefektywnością lub utratą informacji.

Narzędzia cyfrowe, takie jak oprogramowanie do zarządzania usługami serwisowymi w terenie, mogą pomóc w opanowaniu wszystkich zadań związanych z konserwacją. Wystarczy, że skonfigurujesz je zgodnie z harmonogramem konserwacji, a system zrobi wszystko sam. Powiadomi Cię i automatycznie utworzy zadanie, gdy zbliżać się będzie termin przeglądu.

Ustawianie harmonogramu konserwacji zapobiegawczej

Posiadając oprogramowanie FSM, należy ustawić harmonogramy dla każdego klienta i sprzętu. Będzie to zależało wyłącznie od maszyn i zaleceń producenta. Po pewnym czasie zarządzania urządzeniami można zauważyć, że stare harmonogramy nie działają – być może nadmiernie je konserwujemy lub są one coraz starsze i wymagają więcej uwagi.

Tworzenie zadań konserwacji zapobiegawczej

Frontu oferuje funkcję zadań cyklicznych, która pozwala na jednorazowe utworzenie zadania i powtarzanie go tak często, jak jest to potrzebne. Najlepiej sprawdza się to w przypadku konserwacji zapobiegawczej, ponieważ wymaga ona ścisłego harmonogramu dla wielu różnych zespołów maszyn.

Frontu FSM do planowania i harmonogramowania konserwacji zapobiegawczej

Wiele firm świadczących usługi w terenie zastanawia się, którą metodę konserwacji wybrać, zwłaszcza teraz, gdy konserwacja predykcyjna nabiera rozpędu. We Frontu idziemy w kierunku zautomatyzowanej opieki i staramy się korzystać z nowych technologii, aby oferować naszym klientom najnowocześniejsze usługi.

Jednocześnie wierzymy, że rozwój rozwiązań IoT nie zmniejszy powszechności konserwacji prewencyjnej, a wręcz przeciwnie – będzie się ona rozwijać. Jednak, jak każda inna metoda, konserwacja zapobiegawcza wymaga profesjonalnych narzędzi.

Oprogramowanie Frontu do zarządzania usługami w terenie to cyfrowe narzędzie, które może pomóc Twojej firmie uzyskać większą kontrolę nad sprzętem klientów. Aby zapewnić, że model konserwacji zapobiegawczej sprawdzi się w Twojej firmie, konieczne jest planowanie i harmonogram przeglądów.

Frontu daje możliwość śledzenia i planowania powtarzających się wizyt kontrolnych oraz upewnienia się, że Twoi technicy są powiadomieni i przygotowani do obsługi zapytań. Oferujemy planowanie zadań i czasu w oparciu o dostępność techników, lokalizację, umiejętności i historię pracy (jeśli technik pracował już z tym samym lub podobnym problemem/klientem).

Za pomocą systemu Frontu można śledzić okres eksploatacji urządzeń i przeglądać ich historię, aby lepiej zrozumieć, jak należy dbać o konkretne maszyny.

Tak więc, podsumowując plan konserwacji zapobiegawczej, należy pamiętać, że:

 • Strategia konserwacji zapobiegawczej opiera się na regularnych kontrolach maszyn i urządzeń;
 • Strategia konserwacji zapobiegawczej opiera się na regularnych przeglądach maszyn i urządzeń; – opiera się na czasie i sposobie użytkowania urządzeń;
 • Chociaż wprowadzenie nowej strategii może być bardziej kosztowne, konserwacja zapobiegawcza w dłuższej perspektywie jest tańsza i może znacznie wydłużyć okres eksploatacji urządzeń;
 • Najbardziej efektywnym sposobem prowadzenia strategii konserwacji zapobiegawczej jest korzystanie z oprogramowania do zarządzania serwisem w terenie.

A my mamy dokładnie takie narzędzia, które zapewnią sprawną konserwację zapobiegawczą.

Podręcznik konserwacji zapobiegawczej Haier 10571223

Bezpośredni link do pobrania Podręcznik konserwacji zapobiegawczej Haier 10571223

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Podręcznik konserwacji zapobiegawczej Haier 10571223