Podręcznik użytkownika i instrukcja instalacji Cisco 8650hd

Podręcznik użytkownika i instrukcja instalacji Cisco 8650hd to dokumentacja techniczna, która zawiera informacje dotyczące instalacji, konfiguracji, konserwacji i diagnostyki urządzenia. Zawiera także wskazówki dotyczące działania i korzystania z routera Cisco 8650hd. Podręcznik użytkownika i instrukcja instalacji Cisco 8650hd zawiera również informacje dotyczące bezpieczeństwa i ochrony urządzenia. Zawiera także informacje dotyczące kompatybilności z urządzeniami zewnętrznymi i składnikami, a także wytyczne dotyczące konfiguracji, które umożliwiają urządzeniu prawidłowe działanie. Podręcznik użytkownika i instrukcja instalacji Cisco 8650hd pomaga użytkownikom w instalacji i konfiguracji routera i jego składników, aby mógł on spełniać ich oczekiwania.

Ostatnia aktualizacja: Podręcznik użytkownika i instrukcja instalacji Cisco 8650hd

Instrukcje obsługi i podręczniki użytkownika

Czym zajmują się technical writerzy? Tworzą m. in. instrukcje obsługi lub podręczniki użytkownika (ang. user guides, user manuals). A czym zajmują się instrukcje obsługi? I czym właściwie są?

Wikipedia ma odpowiedź i na to pytanie – według tej definicji są to dokumenty mające na celu ułatwić ludziom używanie różnego rodzaju produktów lub rozwiązań (systemów). Można je spotkać w różnych dziedzinach życia i przemysłu – instrukcje obsługi samochodu, pralki, komputera, oprogramowania, zabawek… Tak, tak, to są właśnie te wszystkie dokumenty których prawdziwy fachowiec nigdy nie czyta;).

Tego typu dokumentacja może mieć różnych adresatów – administratorów systemu, wdrożeniowców, użytkowników końcowych… Powoduje to, że tworzymy dla nich różne typy podręczników, na przykład:

  • Podręczniki instalacji (installation guides) – opisujące proces instalacji i aktualizacji (upgrade’u),
  • Podręczniki administracji (administration guides) – dla zarządzających systemem,
  • Podręczniki wdrożenia lub konfiguracji (implementation/configuration guides) – dla wdrożeniowców odpowiedzialnych za przygotowanie i skonfigurowanie systemu do realizacji konkretnych działań (dla konkretnego klienta),
  • Jaktosy (how-to guides) – pokazujące jak użyć produktu w konkretnym celu,
  • Szybkostarty (quick start guides) – opisujące w jaki sposób rozpocząć pracę z urządzeniem (systemem),
  • Inne.

Jak widać, znalezienie polskich odpowiedników dla niektórych typów dokumentacji jest dość trudne – liczymy tutaj na Wasze sugestie i podpowiedzi.

Jak wygląda tego typu dokumentacja z punktu widzenia użytkownika? Zazwyczaj jest to książka – ze stroną tytułową, spisem treści, skorowidzem (index), podzielona na rozdziały wypełnione tekstem, rysunkami i tabelami. Dostarczamy ją w formie papierowej, lub elektronicznej (np. plik PDF). Więcej informacji na temat tego co powinno się znaleźć w instrukcji użytkownika znajdziecie między innymi tutaj.

A w tym miejscu świetny przykład jak nie robić instrukcji obsługi:).


Darmowe pobieranie PDF Podręcznik instalacji i aktualizacji dla Cisco Systems MCU24 Karta Sieciowa

Popularność:

487 wyświetleniaPrzelicz strony:54 stronyTyp pliku:PDFRozmiar pliku:865 Kb

Oferujemy Tobie Podręcznik Instalacji dla Cisco Systems uBR-MC28U: plik PDF 250 Kb, 2 stron.

Na tej stronie możesz pobrać to Podręcznik Instalacji i przeczytać w internecie. Będziesz także mieć możliwość zadania pytania o Cisco Systems uBR-MC28U.

Pobierz Cisco Systems uBR-MC28U Podręcznik Instalacji

 Rozmiar pliku: 250 Kb

Policz strony: 2 strońPolicz wyświetlenia: 441 wyświetleńRodzaj pliku: Portable Document Format (PDF)

Przeczytaj w internecie Cisco Systems uBR-MC28U Podręcznik Instalacji

Podręcznik użytkownika i instrukcja instalacji Cisco 8650hd

Bezpośredni link do pobrania Podręcznik użytkownika i instrukcja instalacji Cisco 8650hd

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Podręcznik użytkownika i instrukcja instalacji Cisco 8650hd