Przed użyciem Brother Dcp 1619

Przed użyciem Brother DCP-1619 należy upewnić się, że wszystkie połączenia są prawidłowo podłączone, a urządzenie jest włączone i gotowe do użycia. Urządzenie można połączyć za pomocą kabla USB lub sieci bezprzewodowej. Po połączeniu z komputerem można wykonać wiele zadań, w tym drukowanie, skanowanie, kopiowanie i faksowanie. Urządzenie umożliwia drukowanie do formatu A4, a także kopiowanie dokumentów wielostronicowych w wybranych trybach. Brother DCP-1619 jest wyposażone w podajnik papieru na 250 arkuszy, dzięki czemu nie trzeba często uzupełniać papieru w drukarce.

Ostatnia aktualizacja: Przed użyciem Brother Dcp 1619

Jak pozbyć się z wyświetlacza komunikatu ZATOR PAPIERU lub PAPIER - ZATOR!?

Przed skasowaniem komunikatu ZATOR PAPIERU lub PAPIER - ZATOR! musisz zlokalizować, gdzie w drukarce zakleszczył się papier.

Dla bezpieczeństwa wyjmij najpierw wtyczkę przewodu zasilającego urządzenia, a następnie odłącz je od linii telefonicznej. Następnie wykonaj odpowiednie instrukcje w zależności od tego, gdzie zakleszczył się papier.

 1. Wyciągnij tacę (1) z urządzenia.

  Wyciągnij zakleszczony papier (1).
  Jeśli nie możesz wyjąć zakleszczonego papieru od przodu lub jeśli po wyjęciu zakleszczonego papieru na wyświetlaczu LCD nadal znajduje się komunikat, przejdź do następnego kroku.

  Zresetuj urządzenie unosząc pokrywę skanera od przodu urządzenia i zamknięcie jej. Jeśli nie możesz wyjąć zakleszczonego papieru od przodu urządzenia lub jeśli po wyjęciu zakleszczonego papieru na wyświetlaczu LCD nadal znajduje się komunikat, przejdź do następnego kroku.

  Zdejmij pokrywę do usuwania zakleszczonego papieru (1) w tylnej części urządzenia. Wyciągnij zakleszczony papier z urządzenia.

NIE kładź pokrywy do usuwania zakleszczonego papieru przodem do dołu w sposób pokazany na ilustracji. Może to spowodować jej uszkodzenie i zwiększyć częstotliwość zakleszczania się papieru.

  Załóż z powrotem pokrywę do usuwania zakleszczonego papieru. Upewnij się, że jest poprawnie ustawiona. com/g/b/img/faqend/faq00000495_027/pl/pl/9145/scr8. gif"/>

   Podnieś pokrywę skanera (1) z przodu urządzenia na tyle wysoko, aby jej podpórka dobrze oparła się na zapadce. Upewnij się, że w narożnikach urządzenia nie pozostał zakleszczony papier.

  Jeśli papier jest zakleszczony pod głowicą drukującą, odłącz urządzenie od źródła zasilania, a następnie przesuń głowicę, aby wyjąć papier. com/g/b/img/faqend/faq00000495_027/pl/pl/4408/440jam4. gif"/>

   Podnieś pokrywę skaner, aby zwolnić blokadę (1). Delikatnie popchnij podpórkę pokrywy skanera w dół (2), a następnie ją zamknij (3). com/g/b/img/faqend/faq00000495_027/pl/pl/4410/440jam5. gif"/>

    Włóż tacę z powrotem do urządzenia. Przytrzymując tacę, wyciągnij podpórkę papieru tak, aby się zatrzasnęła, i rozłóż klapkę podtrzymującą papier.
   Podpórka papieru jest wyciągnięta do końca, gdy się zatrzaśnie.

   Powiązane modele

   DCP-130C, DCP-135C, DCP-150C, DCP-330C, DCP-350C, DCP-357C, DCP-540CN, DCP-560CN, DCP-770CW, MFC-235C, MFC-240C, MFC-260C, MFC-440CN, MFC-465CN

   Opinie dotyczące treści

   Aby pomóc nam udoskonalać naszą pomoc techniczną, przekaż poniżej swoją opinię.

   Instrukcje i podręczniki

   Pobierz najnowsze instrukcje i podręczniki użytkownika dla produktów Brother

   Zobacz instrukcje

   Przed skonfigurowaniem urządzenia Brother w sieci bezprzewodowej

   Przed próbą skonfigurowania sieci bezprzewodowej należy sprawdzić poniższe elementy:

   • Aby osiągnąć optymalne wyniki podczas codziennego drukowania dokumentów, urządzenie Brother należy umieścić jak najbliżej punktu dostępowego/routera bezprzewodowej sieci LAN, przy jak najmniejszej liczbie przeszkód. Duże przedmioty i ściany znajdujące się między tymi dwoma urządzeniami, jak również zakłócenia wywoływane przez inne urządzenia elektryczne mogą wpłynąć na szybkość przesyłania dokumentów.

    Ze względu na te czynniki sieć bezprzewodowa może nie być najlepszą metodą połączenia w przypadku niektórych typów dokumentów i aplikacji. W przypadku drukowania dużych plików, na przykład wielostronicowych dokumentów zawierających tekst i duże grafiki, należy rozważyć wybór przewodowej sieci Ethernet, która zapewnia szybszy transfer danych (tylko w przypadku obsługiwanych modeli), ewentualnie połączenia USB zapewniającego największą przepustowość.

   • Mimo tego, że urządzenie Brother może być używane zarówno w sieci przewodowej, jak i bezprzewodowej (tylko w przypadku obsługiwanych modeli), w danym czasie można korzystać tylko z jednej metody połączenia. Możliwe jest jednak nawiązanie jednoczesnego połączenia z siecią bezprzewodową i z siecią Wi-Fi Direct albo połączenia z siecią przewodową (tylko obsługiwane modele) i z siecią Wi-Fi Direct.

   Jeśli te dane zabezpieczeń nie są znane, należy skontaktować się z producentem routera, administratorem systemu lub dostawcą usług internetowych.

Przed użyciem Brother Dcp 1619

Bezpośredni link do pobrania Przed użyciem Brother Dcp 1619

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Przed użyciem Brother Dcp 1619