Serwis, części i schematy Electrolux Eu 6338 T

Electrolux EU 6338 T to serwis, który oferuje części i schematy do produktów marki Electrolux. Oferta obejmuje części zamienne i akcesoria, takie jak filtry, końcówki szczotek, świece zapłonowe, podzespoły wyświetlacza i inne. Firma oferuje także schematy do wielu produktów, w tym do naprawy i konserwacji urządzeń. Firma gwarantuje najwyższą jakość części oraz pełen zakres usług serwisowych. Elektrolux EU 6338 T oferuje również porady i wsparcie techniczne w zakresie wykonywania napraw w domu. Usługi te obejmują instrukcje dotyczące napraw, porady dotyczące wyboru części i wsparcie w konfigurowaniu sprzętu.

Ostatnia aktualizacja: Serwis, części i schematy Electrolux Eu 6338 T

 • -450, 00 zł
 • Ostatnie sztuki w magazynie

 • -200, 00 zł
 • Dostępny
 • -10%
 • Dostępne
 • -3%
 • -15%
 • Wyprzedaż!
 • -20%
 • -25%
 • -30%
 • Brak na stanie
 • -5%
 • Nowy
 • -60%
 • Bądź z nami na bieżąco.

  Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco z naszą ofertą - nowościami, promocjami i wydarzeniami.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie powyższych danych w celu otrzymywania newslettera i innych informacji marketingowych.

  Jakie znaczenie mają białe księgi we współczesnym świecie gospodarczym?

  Białe księgi istnieją od lat 60-tych, kiedy to po raz pierwszy zostały wykorzystane przez firmy jako ważne narzędzie autopromocji. Obecnie definicja tego, co składa się na białą księgę, zmieniła się wraz z wprowadzeniem technologii i nowych formatów. Ogólnie rzecz biorąc, biała księga to termin używany do opisania opublikowanych propozycji nowych lub ulepszonych technologii, pomysłów na produkty i modeli biznesowych.

  Ten artykuł omawia najlepsze sposoby tworzenia skutecznych whitepapers, niektóre z ich głównych cech oraz ich rolę w dzisiejszym biznesie.

  Czym jest biała księga?

  Biała księga to dokument informacyjny, który jest tworzony przez organizację, aby edukować czytelników na temat cech i korzyści produktu lub usługi. Białe księgi wymagają formalnego tonu i są pisane z myślą o jasnym celu, takim jak przekonanie ludzi do zakupu określonego produktu lub przekonanie ich do zmiany dostawcy usług na innego.

  Białe księgi bardzo często służą jako zaawansowany przewodnik prezentujący rozwiązanie konkretnego rodzaju problemu. Bardzo często prezentują również wyniki badań w danym obszarze. Dlatego też często pisane są przez ekspertów w danej dziedzinie lub przedstawicieli firm.

  Białe księgi są również wykorzystywane jako narzędzie wspomagające generowanie leadów sprzedażowych, budowanie wiarygodności, pozyskiwanie nowych klientów czy prezentację produktu firmy.

  Ogólnie rzecz biorąc, celem whitepaper jest dostarczenie czytelnikowi wiedzy na dany temat i pomoc w podjęciu decyzji.

  Stwórz unikalny biała księga z Publuu

  Kiedy zaczniesz używać Publuu’s flipbook maker, nigdy nie wrócisz do standardowego formatu PDF swojej białej księgi.

  Publuu oferuje Ci możliwość przekształcenia pliku PDF w interaktywny flipbook, biuletyn firmowy lub stworzenie oszałamiającego magazynu cyfrowego. Twoi odbiorcy będą zaskoczeni formą Twojego dokumentu i niesamowitym efektem przewracania stron, który przypomina prawdziwe doświadczenie czytania. Wszystko, co musisz zrobić, to przygotować plik PDF, a następnie przesłać go do Publuu; Twój dokument przekształci się we flipbook w ciągu zaledwie kilku sekund. Ale to nie koniec! Możesz dostosować swój flipbook, dodając logotyp swojej marki i pasujące kolory tła, urozmaicając go kilkoma grafikami i zdjęciami lub włączając kilka interaktywnych linków w formie hotspotów, które pomogą Ci zaangażować Twoich odbiorców!

  Przykład biała księga Publuu

  Zobacz więcej przykładów flipbooków online

  MAKE YOUR OWN

  Nawet jeśli biała księgas mają zazwyczaj długą formę, nie musisz się martwić o rozmiar swojego cyfrowego dokumentu. Publuu ułatwia wysłanie go jako bezpośredni link, bez żadnych załączników w e-mailu. Następnie oferuje zaawansowane narzędzie do śledzenia, które pomoże Ci zobaczyć, jak Twój biała księga radzi sobie w czasie rzeczywistym. Korzystając z tej funkcji, będziesz miał wgląd w statystyki, takie jak ilość czasu, jaką Twój czytelnik spędził na każdej stronie i ilość interakcji, jakie podejmuje z Twoim biała księga.

  Publuu dba o przejrzystość Twojego biała księga. Używa czcionek wektorowych, które można powiększać i pomniejszać bez utraty jakości, co znacznie ułatwia czytanie Twoich biała księgaów na urządzeniach mobilnych.

  Tak więc, jeśli chcesz, aby Twój biała księga wyróżniał się z tłumu, powinieneś zdecydowanie wypróbować Publuu!

  Jakie jest pochodzenie białej księgi?

  Termin „biała księga” został po raz pierwszy użyty pod koniec lat 60-tych, kiedy to firma o nazwie Memorex wyprodukowała film edukacyjny na temat przechowywania danych na taśmie magnetycznej. Aby zademonstrować, jak niezawodna była ta technologia, zleciła jednemu ze swoich inżynierów napisanie pracy wyjaśniającej, jak dane mogą być przechowywane na taśmie, a następnie bezbłędnie odzyskiwane. Tego rodzaju przewodnik został później uznany za jedną z pierwszych białych ksiąg.

  Inna popularna biała księga została napisana przez IBM i zatytułowana „An Introduction to General Systems Thinking”. Dokument ten został zaprojektowany jako sposób, w jaki IBM przedstawił swoją wizję przyszłości i jak mógł pomóc innym organizacjom w myśleniu o ich własnych przyszłych wyzwaniach i możliwościach. net/wp-content/uploads/2022/12/company-document-768x447. png" alt="pochodzenie whitepaper" width="992" height="577" srcset="https://d3vpszern3jgjo. net/wp-content/uploads/2022/12/company-document-576x335. net/wp-content/uploads/2022/12/company-document-1536x894. net/wp-content/uploads/2022/12/company-document-992x577. net/wp-content/uploads/2022/12/company-document. webp 1920w" sizes="(max-width: 992px) 100vw, 992px"/>

  Mówi się, że termin „biała księga” został oficjalnie zdefiniowany w 1972 roku. Obecnie białe księgi są nadal szeroko stosowane przez korporacje na całym świecie jako sposób na edukowanie potencjalnych klientów na temat produktów lub usług, które mogą ich zainteresować. Stały się one również popularnym narzędziem dla start-upów i mniejszych firm, ponieważ pozwalają tym firmom promować swój produkt lub usługę bez wydawania dużych pieniędzy na tradycyjną reklamę.

  Jakie są główne rodzaje białych ksiąg?

  Istnieje wiele rodzajów białych ksiąg, z których każdy ma swoje zalety i wady. Na przykład, niektóre białe księgi mogą być bardziej informacyjne, podczas gdy inne mogą być bardziej promocyjne.

  Najpopularniejsze rodzaje białych ksiąg to tła, listy i zaawansowane przewodniki rozwiązywania problemów. Na przykład, informator dostarcza czytelnikowi informacji istotnych dla produktu, usługi lub metodologii sprzedawcy. Jest to najmniej wymagający typ opracowania, dlatego jego treść jest łatwo dostępna jako materiał wewnętrzny. Z kolei listy numerowane prezentują zestaw wskazówek lub pytań dotyczących konkretnego zagadnienia. Poniżej znajdziesz jeszcze kilka przykładów biała księga. net/wp-content/uploads/2022/12/company-white-paper-1-768x406. png" alt="biała księga firmy" width="768" height="406" srcset="https://d3vpszern3jgjo. net/wp-content/uploads/2022/12/company-white-paper-1-576x305. net/wp-content/uploads/2022/12/company-white-paper-1-1536x813. net/wp-content/uploads/2022/12/company-white-paper-1-992x525. net/wp-content/uploads/2022/12/company-white-paper-1. webp 1920w" sizes="(max-width: 768px) 100vw, 768px"/>

  Biała księga przywództwa myśli

  Ten szczególny rodzaj biała księga to dokument, który powstaje w celu przekonania czytelników do przyjęcia określonej perspektywy lub kierunku działania. Przedstawia on argumenty przemawiające za danym stanowiskiem, a następnie popiera je dowodami.

  Celem białej księgi jest przekonanie czytelników, że proponowane rozwiązanie jest lepsze niż jakakolwiek inna opcja rozwiązania problemu. Robi to poprzez przedstawienie przekonującego argumentu popartego dowodami i danymi.

  Biała księga techniczna

  Białe księgi techniczne są często wykorzystywane do dostarczania informacji technicznych i promowania innowacji w nauce lub inżynierii, lub do opisywania konkretnego produktu i jego cech technicznych.

  Techniczne białe księgi są zwykle tworzone przez ekspertów w danej dziedzinie. Są one przeznaczone do czytania przez innych ekspertów w tej samej dziedzinie. Często nie są pisane z myślą o tym, że będą czytane przez osoby, które nie posiadają wiedzy specjalistycznej w tej dziedzinie. net/wp-content/uploads/2022/12/white-paper-1-768x422. png" alt="biała księga" width="992" height="545" srcset="https://d3vpszern3jgjo. net/wp-content/uploads/2022/12/white-paper-1-576x317. net/wp-content/uploads/2022/12/white-paper-1-1536x844. net/wp-content/uploads/2022/12/white-paper-1-992x545. net/wp-content/uploads/2022/12/white-paper-1. webp 1920w" sizes="(max-width: 992px) 100vw, 992px"/>

  Biała księga rozwiązywania problemów

  Biała księga rozwiązywania problemów jest rodzajem dokumentu, który służy do pomocy w znalezieniu rozwiązania konkretnego problemu. Treść powinna być zwięzła i informacyjna, ale powinna być też łatwa do odczytania. Powinna być również zaprojektowana w taki sposób, aby czytelnik mógł szybko zrozumieć rozwiązanie swojego problemu.

  Ten typ dokumentu jest zwykle pisany przez eksperta, który posiada wiedzę w dziedzinie rozwiązywanego problemu. Może być również napisany przez kogoś, kto ma doświadczenie w rozwiązywaniu podobnych problemów w przeszłości. Osoba ta powinna posiadać wiedzę na temat tego, jak zaproponować ulepszone rozwiązanie tego typu problemu, a także jak skutecznie pisać na dany temat.

  Dobrym przykładem tego, jak wyglądałby tego typu dokument, jest sytuacja, gdy ktoś tworzy go dla działu kadr firmy na temat tego, jak może on zmniejszyć wskaźnik rotacji pracowników.

  White paper a prace naukowe – jaka jest różnica?

  W teorii, komercyjne biała księgas i prace naukowe są bardzo podobne. Oba kładą nacisk na treść, a nie na design i żaden z nich nie będzie miał dodatkowych grafik czy zdjęć.

  Co więcej, obie mają mniej więcej taką samą długość – od 6 do 12 stron. Oba mają przypisy lub przypisy końcowe, które powołują się na szanowane czasopisma i ekspertów w zakresie prezentowanych informacji. Choć na pierwszy rzut oka może się wydawać, że ich formatowanie jest podobne, istnieje co najmniej jedna ważna różnica między biała księga a pracą naukową. net/wp-content/uploads/2022/12/academic-papers-and-white-papers-768x434. png" alt="academic papers and biała księgas" width="992" height="560" srcset="https://d3vpszern3jgjo. net/wp-content/uploads/2022/12/academic-papers-and-white-papers-576x325. net/wp-content/uploads/2022/12/academic-papers-and-white-papers-1536x867. net/wp-content/uploads/2022/12/academic-papers-and-white-papers-992x560. net/wp-content/uploads/2022/12/academic-papers-and-white-papers. webp 1920w" sizes="(max-width: 992px) 100vw, 992px"/>

  Biała księga to dokument, który dostarcza informacji na temat konkretnego produktu lub usługi. Jest on zazwyczaj używany do promowania lub sprzedaży produktu lub usługi. Z drugiej strony, artykuł naukowy jest dokumentem, który dostarcza informacji na temat badań lub wyników eksperymentów. Prace naukowe przedstawiają wyniki badań w streszczeniu lub wstępie, natomiast białe księgi zawierają je głębiej w dokumencie.

  Główna różnica polega więc na tym, że prace naukowe zazwyczaj nie mają celu promocyjnego. Podstawowym celem pracy naukowej jest przedstawienie nowych wyników badań, zarówno eksperymentalnych, jak i teoretycznych.

  Tak więc biała księga, w przeciwieństwie do publikacji naukowej, jest zazwyczaj długa i obszerna, z sekcjami zawierającymi streszczenie, informacje ogólne, analizę danych, wnioski i zalecenia.

  Jakie są korzyści z białych ksiąg dla Twojej firmy?

  Białe księgi świetnie nadają się do przekazywania złożonych idei w dość prostym języku, dlatego też są często wykorzystywane w procesie marketingu i sprzedaży. Mogą być wykorzystywane jako część kampanii edukacyjnej, aby pomóc klientom zrozumieć, w jaki sposób Twój produkt lub usługa przyniesie im korzyści. net/wp-content/uploads/2022/12/what-is-a-white-paper-1-768x409. png" alt="co to jest biała księga" width="768" height="409" srcset="https://d3vpszern3jgjo. net/wp-content/uploads/2022/12/what-is-a-white-paper-1-576x307. net/wp-content/uploads/2022/12/what-is-a-white-paper-1-1536x818. net/wp-content/uploads/2022/12/what-is-a-white-paper-1-992x529. net/wp-content/uploads/2022/12/what-is-a-white-paper-1. webp 1920w" sizes="(max-width: 768px) 100vw, 768px"/>

  Korzyści z białych ksiąg obejmują na przykład zwiększony ruch na stronie internetowej, więcej leadów sprzedażowych, poprawę pozycji w wyszukiwarkach i wreszcie lepsze zaangażowanie klientów.

  Białe księgi zawierają informacje, których nie można znaleźć nigdzie indziej w sieci, co czyni je bardzo wartościowymi dla celów SEO. Są one również świetne do generowania leadów, ponieważ dają potencjalnym klientom coś, co mogą zabrać ze sobą, gdy opuszczą Twoją stronę.

  Biała księga jest pomocna dla tych, którzy chcą pomocy w rozwijaniu ich skoku sprzedaży do potencjalnych klientów. Podsumowując, niektóre firmy używają ich jako części procesu sprzedaży, podczas gdy inne używają ich do promowania siebie i swoich produktów.

  Pisanie białych ksiąg

  Biała księga to długi i szczegółowy raport, który jest zwykle tworzony przez ekspertów. Dostarcza on czytelnikom kompleksowy przegląd określonego tematu, dogłębne analizy i dane. Biała księga jest zazwyczaj tworzona w formacie PDF. Zwykle ma około 10-20 stron, ale może być krótszy lub dłuższy w zależności od złożoności tematu.

  Istnieją dwa sposoby na napisanie białej księgi:

  1) Zatrudnienie kogoś do napisania jej dla Ciebie lub

  2) Napisanie jej samodzielnie.

  Zatrudnienie kogoś do napisania białej księgi dla Ciebie może być drogie, ale zaoszczędzi Ci czasu i wysiłku w dłuższej perspektywie. W ten sposób nie będziesz musiał martwić się o napisanie eseju o długości 1500 słów lub znalezienie odpowiednich źródeł.

  Jeśli zdecydujesz się napisać własny biały papier, to pierwszym krokiem jest burza mózgów pomysłów i tematów. Musisz wiedzieć, czego chce Twoja konkretna publiczność, abyś mógł dostarczyć jej to, czego potrzebuje. Jeśli nie jesteś pewien od czego zacząć, użyj Google Trends lub Google Keyword Planner i wyszukaj słowa kluczowe związane z Twoją branżą.

  Drugim krokiem do napisania białej księgi jest określenie grupy docelowej. Biała księga powinna być skierowana do osób, które są zainteresowane tematem, o którym piszesz. Pomoże to zdecydować, jakie informacje należy zawrzeć i jaki kąt należy przyjąć podczas ich prezentacji.

  Kolejnym krokiem jest przeprowadzenie badań nad tematem białej księgi poprzez czytanie innych odpowiednich dokumentów, książek, artykułów i danych. Ostatnim krokiem jest stworzenie swojej białej księgi, która zostanie opublikowana w Internecie. net/wp-content/uploads/2022/12/writing-white-paper-768x346. png" alt="writing biała księga" width="992" height="447" srcset="https://d3vpszern3jgjo. net/wp-content/uploads/2022/12/writing-white-paper-576x260. net/wp-content/uploads/2022/12/writing-white-paper-1536x692. net/wp-content/uploads/2022/12/writing-white-paper-992x447. net/wp-content/uploads/2022/12/writing-white-paper. webp 1920w" sizes="(max-width: 992px) 100vw, 992px"/>

  Istnieją cztery główne składniki skutecznego biała księga:

  Wprowadzenie

  Wstęp białej księgi powinien być akapitem przyciągającym uwagę, który zmusza czytelników do dalszego czytania. Powinien również zawierać zarys tego, co jest zawarte w dokumencie, jak również wszelkie korzyści, które są zawarte w dokumencie. Można zacząć od anegdoty lub cytatu, który przyciągnie uwagę czytelnika.

  Główna część pracy

  Ciało powinno zawierać 3-5 sekcji, z których każda skupia się na konkretnym aspekcie Twojego tematu. Treść białej księgi zwykle zawiera opisy korzyści płynących z używania sprzedawanego produktu lub usługi, listę cech i korzyści, szczegóły dotyczące tego, jak działa i ile kosztuje jego zakup lub używanie, referencje klientów oraz studia przypadków, jeśli to możliwe.

  Wniosek

  Konkluzja powinna podsumowywać główne punkty Twojego wywodu i pozostawić czytelnika z poczuciem satysfakcji z tego, co przeczytał. Na końcu możesz zamieścić załącznik, który dostarczy dodatkowych informacji dla tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej o Twoim temacie.

  Co z formatem białej księgi? Białe księgi są zazwyczaj pisane w standardowym formacie dokumentu. Są one bardziej podobne do pracy badawczej niż do tradycyjnych raportów.

  Białe księgi w strategii content marketingu

  Wysokiej jakości biała księga może służyć jako potężne narzędzie content marketingu dla firm. Jest to skuteczny sposób na zaprezentowanie wiedzy specjalistycznej firmy i ustanowienie jej pozycji lidera myśli na rynku. Pomaga również generować leady i docierać do szerszej grupy odbiorców.

  Biała księga jest bardzo popularną formą marketingu cyfrowego, ponieważ dostarcza czytelnikowi wartościową usługę, a następnie prosi go o podjęcie akcji na końcu. Dzięki temu firmy łatwiej konwertują leady na klientów. Marketerzy firmowi często tworzą tego rodzaju dogłębny raport na temat konkretnego zagadnienia, lub konkretnej metodologii, aby nauczyć czytelnika, rozwiązać jego problemy, a w rezultacie wygenerować leady. net/wp-content/uploads/2022/12/white-paper-in-content-marketing-768x351. png" alt="biała księga in content marketing" width="992" height="454" srcset="https://d3vpszern3jgjo. net/wp-content/uploads/2022/12/white-paper-in-content-marketing-576x263. net/wp-content/uploads/2022/12/white-paper-in-content-marketing-1536x702. net/wp-content/uploads/2022/12/white-paper-in-content-marketing-992x454. net/wp-content/uploads/2022/12/white-paper-in-content-marketing. webp 1920w" sizes="(max-width: 992px) 100vw, 992px"/>

  Biała księga business-to-business (B2B) ma na celu dostarczenie czytelnikowi szczegółowych informacji i istotnych treści, aby mógł podjąć świadomą decyzję. Celem tego typu marketingu cyfrowego jest edukacja czytelnika i zachęcenie go do zakupu produktów lub usług od firmy, która stworzyła dokument. W ten sposób białe papiery są doskonałym narzędziem do generowania leadów i wyszukiwania potencjalnych klientów.

  Tak więc, w marketingu treści, białe księgi są wykorzystywane głównie do:

  – tworzenia świadomości Twojej firmy lub produktu wśród klientów,

  – przekonywania klientów do zakupu Twojego produktu lub usługi,

  – dostarczania materiałów edukacyjnych dla Twoich klientów.

  Biała księga może być dystrybuowana za pośrednictwem poczty elektronicznej, mediów społecznościowych i innych kanałów cyfrowych. Może być również dystrybuowana poprzez kanały fizyczne, takie jak direct mail lub poprzez rozdawanie ich na targach i konferencjach.

  Czym jest biała księga – podsumowanie

  Białe księgi są zazwyczaj wykorzystywane przez firmy, instytucje finansowe lub organizacje rządowe do generowania zainteresowania swoim produktem lub usługą i mogą być w tym zakresie bardzo skuteczne. Są one poświęcone konkretnej grupie odbiorców i bardzo często służą do budowania zaufania i znalezienia rozwiązania konkretnego problemu.

  Tradycyjny biała księga omawia pewne informacje techniczne lub prezentuje oryginalne badania na dany temat. Jest to również świetne narzędzie content marketingu – marketerzy wykorzystują białe księgi jako narzędzie do generowania leadów, aby zainteresować potencjalnych klientów swoją działalnością.

  You may be also interested in:Jak stworzyć skuteczną prezentację biznesową?
  Porady dotyczące dobrej prezentacji firmowej
  Najlepsze darmowe oprogramowanie do tworzenia interaktywnych prezentacji w 2021 r

  W dzisiejszych czasach białe księgi są uważane za obowiązkowy element marketingu. Często mówi się, że jeśli zaprojektujesz je poprawnie, zwiększą Twój autorytet, rozwiążą problemy Twoich klientów i interesariuszy oraz przyciągną potencjalnych klientów jak najlepszy lead magnet.

  Ale czym dokładnie jest biała księga i jak zaprojektować taką, która będzie dobrze działać? Biała księga to forma techniki marketingowej, która może pomóc w rozwoju Twojego biznesu. Jest to również świetne narzędzie marketingowe, które pomoże Ci zebrać leady, zwiększyć reputację Twojej firmy i pomóc Ci w sprzedaży.

  Z tego wpisu dowiesz się, czym jest biała księga, jak ją stworzyć, jak ją zaprojektować i jak możesz opublikować swoją białą księgę jako prezentację multimedialną.

  Czym dokładnie jest biała księga?

  Biała księga to oficjalny raport – czasem rządowy – który w przystępny, ale formalny sposób przedstawia przesłanie firmy i edukuje potencjalnych konsumentów na wyznaczony temat. White paper to kompleksowe opracowanie lub przewodnik na określony temat i związane z nim zagadnienia. Istotny temat biała księga jest zazwyczaj związany z wiedzą specjalistyczną firmy macierzystej – firmy zajmujące się marketingiem cyfrowym mogłyby stworzyć białą księgę na temat nowoczesnych technik optymalizacji pod kątem wyszukiwarek.

  Celem biała księga jest oświecenie i edukacja czytelnika. Omawiane zagadnienie jest przedstawione tak, aby pomóc czytelnikowi je zrozumieć, a przedstawione w nim rozwiązania to często przykłady stworzone przez ekspertów. Zazwyczaj, dzięki dogłębnemu przedstawieniu ważnych punktów, formalnemu stylowi i dbałości o szczegóły, kierowany jest do liderów B2B lub osób wpływowych. Może być traktowana jako executive summary dla prezesów firm.

  Można więc powiedzieć, że biała księga to kompleksowe opracowanie lub przewodnik po konkretnym temacie i związanych z nim kluczowych punktach, które mogą pomóc w rozwiązaniu konkretnego problemu. Biała księga ma charakter formalny, rzadko specjalistyczny, ale jej celem jest edukacja czytelników. Często zawiera wiarygodne odniesienia do badań naukowych i potwierdzeń, ale sama nie jest publikacją naukową. Ma być łatwy do czytania, często używając głosu biernego, aby zapewnić bezstronność i dystans.

  Kto tworzy białe księgi?

  Przed pojawieniem się białej księgi w nowoczesnym marketingu, większość białych ksiąg była tworzona przez różne agencje rządowe na całym świecie, organizacje pozarządowe (NGO), think tanki, firmy konsultingowe i tak dalej.

  Jednak popularność białych ksiąg wzrosła coraz częściej we wszystkich rodzajach sektorów w wyniku marketingu treści. Pod wieloma względami biała księgas są użytecznymi narzędziami marketingowymi ze względu na ich kompleksowość i dostępność. Produkowanie białych ksiąg może okazać się bardzo korzystne dla każdej firmy, która zajmuje się digital i content marketingiem. Dobrze zaprojektowana biała księga może zamienić się w prawdziwy lead magnet dla profesjonalnych, wysoko postawionych czytelników. net/wp-content/uploads/2022/12/company-white-paper-768x406. png" alt="company biała księga" width="992" height="525" srcset="https://d3vpszern3jgjo. net/wp-content/uploads/2022/12/company-white-paper-576x305. net/wp-content/uploads/2022/12/company-white-paper-1536x813. net/wp-content/uploads/2022/12/company-white-paper-992x525. net/wp-content/uploads/2022/12/company-white-paper. webp 1920w" sizes="(max-width: 992px) 100vw, 992px"/>

  Oczywiście, aby stworzyć profesjonalne białe księgi, które są uznawane przez czytelników za kompleksowe, wiarygodne źródła, musisz ciężko pracować. Stworzenie profesjonalnego wpisu na blogu jest wystarczająco trudne, ale jeśli zobaczysz choć jeden przykład biała księga w Internecie, zobaczysz, co mamy na myśli.

  Opublikuj swoją białą księgę z Publuu

  Publuu to najlepsze narzędzie do tworzenia białych ksiąg online, ponieważ może szybko przekształcić plik PDF w atrakcyjny eBook z efektem przewracania stron. Ponadto, Twoja biała księga może stać się naprawdę interaktywny z Publuu prezentacji ekspres, który pozwala na dodanie galerii, filmów lub audio.

  Przykład białej księgi Publuu

  Zobacz więcej przykładów flipbooków online

  MAKE YOUR OWN

  Po opublikowaniu, Twoja prezentacja biała księga będzie nie tylko wyglądać estetycznie – możesz ją udostępnić każdemu czytelnikowi. Wielu odbiorców biała księga to użytkownicy biznesowi; często nie chcą oni pobierać dużych plików na swoje telefony. Dzięki najnowszej technologii HTML5, prezentacja biała księga może być oglądana na każdej nowoczesnej przeglądarce, czy to na urządzeniu z systemem Android, czy smart TV.

  Mocną stroną technologii Publuu jest łatwość udostępniania. Wystarczy, że wyślesz czytelnikom link do swojej prezentacji multimedialnej lub osadzisz ją w treści wiadomości e-mail lub na własnej stronie internetowej. Co więcej, jeśli przygotujesz nową wersję swojego biała księga, bo przeprowadziłeś dodatkowe badania, nie musisz generować nowego linku.

  Korzystając z Publuu masz również dostęp do statystyk – możesz sprawdzić, kto czyta Twój biała księga, w jakich godzinach, a nawet na które strony zwraca szczególną uwagę. Dzięki śledzeniu linków możesz mieć pewność, że pozycję czytają osoby, którym szczególnie zależy na rozwiązaniach, które proponujesz w swoim biała księga. net/wp-content/uploads/2021/02/Zrzut-ekranu-2021-12-22-o-12. 55. 03-992x271. png" alt="Zaawansowane statystyki śledzenia" width="992" height="271" srcset="https://d3vpszern3jgjo. png. 03-576x157. 03-768x210. 03-1536x420. 03-2048x560. webp 2048w" sizes="(max-width: 992px) 100vw, 992px"/>

  Rodzaje białych ksiąg

  Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów biała księgaów, w zależności od ich przeznaczenia, grupy docelowej oraz sposobu przedstawienia tematu.

  Biała księga techniczna opisuje, w jaki sposób dana technologia rozwiązuje konkretny problem. Koncentruje się na pojedynczym produkcie lub metodzie technologicznej, która stanowi podstawę przedstawionego w niej rozwiązania. Często zawiera ilustracje, tabele i schematy blokowe. net/wp-content/uploads/2022/12/technical-white-paper-768x386. png" alt="technical biała księga" width="992" height="499" srcset="https://d3vpszern3jgjo. net/wp-content/uploads/2022/12/technical-white-paper-150x75. webp 150w, https://d3vpszern3jgjo. net/wp-content/uploads/2022/12/technical-white-paper-576x290. net/wp-content/uploads/2022/12/technical-white-paper-1536x772. net/wp-content/uploads/2022/12/technical-white-paper-992x499. png 992w, https://d3vpszern3jgjo. net/wp-content/uploads/2022/12/technical-white-paper-400x200. webp 400w, https://d3vpszern3jgjo. net/wp-content/uploads/2022/12/technical-white-paper. webp 1920w" sizes="(max-width: 992px) 100vw, 992px"/>

  Biała księga biznesu jest przeznaczona dla czytelników nietechnicznych. Przedstawia argumenty przemawiające za konkretnym produktem lub technologią. Próbuje ułatwić czytelnikowi proces poszukiwania i zakupu określonego oprogramowania lub sprzętu. Często jest przeznaczony dla małych i średnich firm.

  Analiza porównawcza produktu to biała księga przeznaczona dla czytelników, którzy wiedzą już, jaki produkt chcą kupić, ale nie wybrali jeszcze konkretnego dostawcy. Taka biała księga często przedstawia zestawienie różnych produktów, ich specyfikacje i cechy.

  Biała księga może mieć również formę poradnika typu „how-to”. Przedstawia dogłębne rozwiązanie powszechnego problemu w danej branży. Często jest to złożona analiza, bardziej niż typowy wpis na blogu. Często występuje w formie Ebooka lub prezentacji multimedialnej.

  White paper może być również skierowany do kadry zarządzającej, opisując innowacyjne metody dowodzenia i skupiając się na streszczeniu zalet i problemów konkretnego rozwiązania. Często może prezentować nowe podejścia do zarządzania i metody rozwiązywania problemów.

  Niezależnie od formatu biała księga, jego treść powinna odzwierciedlać kompetencje w danej dziedzinie. Jeśli chcesz stworzyć biała księga, musisz znać temat jak własną kieszeń. Pisanie białych ksiąg nie jest łatwe i wymaga więcej oryginalnych badań niż przeciętny wpis na blogu. Twoi odbiorcy szukają informacji i będą szukać wiarygodnych źródeł – firm i osób, które mają dogłębną wiedzę na dany temat.

  Dlaczego warto tworzyć białe księgi?

  Ugruntowanie wiarygodności u Twoich czytelników jest łatwiejsze dzięki szacunkowi, jakim cieszą się białe księgi. Pokazują one na przykład czytelnikowi, że jesteś ekspertem w danej dziedzinie. Dzięki biała księga będziesz mógł liczyć na to, że Twoi potencjalni klienci wrócą do Ciebie, gdy w przyszłości będą potrzebowali fachowej wiedzy w rozwiązaniu jakiegoś problemu. Potencjalni klienci szukają pouczającego wyjaśnienia ważnych kwestii, a Twoja biała księga powinna im to zapewnić. net/wp-content/uploads/2022/12/how-to-create-a-white-paper-768x462. png" alt="how to create a biała księga" width="992" height="597" srcset="https://d3vpszern3jgjo. net/wp-content/uploads/2022/12/how-to-create-a-white-paper-576x347. net/wp-content/uploads/2022/12/how-to-create-a-white-paper-1536x925. net/wp-content/uploads/2022/12/how-to-create-a-white-paper-992x597. net/wp-content/uploads/2022/12/how-to-create-a-white-paper. webp 1920w" sizes="(max-width: 992px) 100vw, 992px"/>

  Sprzedaż organizacji może również skorzystać z poczucia siły klienta, które daje biała księga. Doświadczeni inwestorzy mają tendencję do czytania białej księgi przed dokonaniem dużego zakupu B2B – na przykład systemów komputerowych lub specjalistycznego sprzętu. Klienci są bardziej skłonni kupować od firm, które znają i ufają, a stworzenie kompleksowego badania w białej księdze jest świetnym sposobem, aby to zrobić.

  Wreszcie, biała księgas to świetny sposób na zdobycie nowych leadów biznesowych. Udana kampania content marketingowa może być bardzo pomocna dzięki wykorzystaniu białych ksiąg. Reprezentują one specjalistyczną i godną zaufania wiedzę, która może bardzo pomóc w przedsięwzięciach marketingowych.

  Jak napisać białą księgę?

  Jeśli przystępujesz do tworzenia białej księgi, zacznij od wyboru tematu. Przejrzyj próbki i szablony w poszukiwaniu inspiracji. Znajdź szablon biała księga, który do Ciebie przemawia, pasuje do Twojej marki i dostosuj jego treść.

  Pisząc białe księgi, zastanów się, czego brakuje w Twojej branży. Przedyskutuj, jakie treści chciałbyś zobaczyć. Czy uważasz, że niektóre firmy w Twojej branży powinny coś zrozumieć? A może jest coś, co zrobił Twój zespół, z czego inni mogą się nauczyć? Przejrzyj przykłady białych ksiąg dostępne w sieci i zastanów się, jak dobrze wypadasz w porównaniu z nimi. net/wp-content/uploads/2022/12/how-to-write-a-white-paper-768x370. png" alt="how to write a biała księga" width="992" height="478" srcset="https://d3vpszern3jgjo. net/wp-content/uploads/2022/12/how-to-write-a-white-paper-576x278. net/wp-content/uploads/2022/12/how-to-write-a-white-paper-1536x741. net/wp-content/uploads/2022/12/how-to-write-a-white-paper-992x478. net/wp-content/uploads/2022/12/how-to-write-a-white-paper. webp 1920w" sizes="(max-width: 992px) 100vw, 992px"/>

  Wybierz temat, który jest Ci znany i wygodny. Ważne jest, aby mieć odpowiednie informacje i dowody na poparcie danych przedstawionych w formacie białej księgi. Ponadto musisz wybrać temat, który zainteresuje Twoich odbiorców. Jeśli czytelnicy nie uznają Twojej białej księgi za interesującą lub istotną, to znaczy, że trudzisz się bez celu!

  Zrób swoje badania!

  Nie można stworzyć białej księgi bez badań. Zbieraj informacje zarówno ze źródeł wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Aby Twój materiał się wyróżniał, dokładnie omów swój temat. Książki, encyklopedie, badania naukowe – aby przedstawić swoje rozwiązania jako profesjonalne, będziesz musiał sięgnąć głębiej niż tylko do Wikipedii. Być może będziesz musiał sam przeprowadzić eksperymenty lub badania. Pamiętaj o stworzeniu dobrej bibliografii do swojej białej księgi, najlepiej takiej, która odpowiada standardom akademickim w Twoim kraju.

  Dobrym pomysłem jest również sprawdzenie mediów i dyskusji internetowych na dany temat. Dzięki temu zdobędziesz nową wiedzę i dostrzeżesz swoje błędy. Ponadto, będziesz mógł zobaczyć wszelkie dziury w treści w pierwszym szkicu swojej białej księgi, które możesz następnie wypełnić. net/wp-content/uploads/2022/12/research-768x382. png" alt="badania" width="992" height="494" srcset="https://d3vpszern3jgjo. net/wp-content/uploads/2022/12/research-150x75. net/wp-content/uploads/2022/12/research-576x287. net/wp-content/uploads/2022/12/research-1536x765. net/wp-content/uploads/2022/12/research-992x494. net/wp-content/uploads/2022/12/research-400x200. net/wp-content/uploads/2022/12/research. webp 1920w" sizes="(max-width: 992px) 100vw, 992px"/>

  Profesjonalne opinie

  Podczas pisania biała księga zawsze warto przeprowadzić wywiad z osobami, które pracują w dziedzinie, którą badasz. Nie tylko nauczysz się nowych rzeczy, ale Twoja biała księga będzie bardziej prestiżowa ze względu na opinie profesjonalistów. Wywiad możesz przeprowadzić za pośrednictwem poczty elektronicznej lub podczas rozmowy na Zoomie – pamiętaj tylko, aby uzyskać zgodę na cytowanie eksperta.

  Dokładnie sprawdź wszystkie swoje źródła, niezależnie od tego, czy zostały one opublikowane wcześniej, czy też sam przeprowadziłeś wywiad. Istnieje wiele zasobów internetowych, które mogą pomóc Ci zweryfikować Twoje badania, w tym te wykorzystywane przez dziennikarzy i liderów opinii.

  Napisz białą księgę

  Kiedy już zgromadzisz wszystkie niezbędne materiały, powinieneś dowiedzieć się, jak napisać białą księgę – zacznij od stworzenia konspektu.

  Jak w przypadku każdej publikacji naukowej, powinieneś stworzyć konspekt – zrób spis treści. Każda praca naukowa powinna zaczynać się od powiedzenia tego, co zamierzasz powiedzieć, powiedzenia tego, a następnie podsumowania tego, co właśnie powiedziałeś. Zacznij od streszczenia i wstępu, w którym przedstawiasz swoje argumenty, a zakończ konkluzją. Możesz znaleźć wiele szablonów biała księga, które pomogą Ci zaprezentować treść w efektywny sposób. net/wp-content/uploads/2022/12/what-is-a-white-paper-768x409. png" alt="what is a biała księga" width="992" height="529" srcset="https://d3vpszern3jgjo. net/wp-content/uploads/2022/12/what-is-a-white-paper-576x307. net/wp-content/uploads/2022/12/what-is-a-white-paper-1536x818. net/wp-content/uploads/2022/12/what-is-a-white-paper-992x529. net/wp-content/uploads/2022/12/what-is-a-white-paper. webp 1920w" sizes="(max-width: 992px) 100vw, 992px"/>

  Abstrakt służy jako fundament dla reszty dokumentu, a zebrane informacje i wnioski przedstawisz w kolejnych rozdziałach. Użyj programu do edycji tekstu, takiego jak Google Docs, Libre Writer lub Microsoft Word, aby przygotować zarys swojej białej księgi. Użyj stylów podanych w dokumencie, aby Twoja biała księga była przejrzysta i czytelna.

  Standardowym formatem dokumentu używanym dla białych ksiąg jest zazwyczaj PDF. Białe księgi są bardziej naukowymi przedsięwzięciami prezentowanymi w sposób formalny. Podczas gdy w profesjonalnej publikacji biznesowej przejrzystość jest ważna, nie powinieneś przytłaczać czytelników krzykliwymi projektami. Zamiast tego użyj prostego szablonu białej księgi – chodzi o treść, a nie styl.

  Białe księgi: wskazówki do zapamiętania

  Białe księgi są zazwyczaj pisane dla czytelników biznesowych lub rządowych. Jednak, jak może powiedzieć każdy instytut marketingu treści, ta specyficzna grupa odbiorców również potrzebuje pewnej zachęty, aby sprawdzić swoje białe księgi. Dla wielu takich czytelników, strona tytułowa Twojej białej księgi i dobrze dobrany tytuł powinny mieć duże znaczenie. net/wp-content/uploads/2022/12/white-paper-tips-768x430. png" alt="biała księga tips" width="992" height="556" srcset="https://d3vpszern3jgjo. net/wp-content/uploads/2022/12/white-paper-tips-576x323. net/wp-content/uploads/2022/12/white-paper-tips-1536x861. net/wp-content/uploads/2022/12/white-paper-tips-992x556. net/wp-content/uploads/2022/12/white-paper-tips. webp 1920w" sizes="(max-width: 992px) 100vw, 992px"/>

  Unikaj zbędnych słów, ale podkreśl możliwe wyniki swoich badań i rozwiązania. Jeśli chcesz zaprezentować nowy sprzęt, przyciągnij czytelników jego zdjęciem na stronie tytułowej. Możesz sugerować, że to narzędzie rozwiąże problemy potencjalnych czytelników, ale biała księga to nie reklama. Pisząc biała księga, używaj odpowiedniego języka i formalnego tonu zarówno w treści, jak i na stronie tytułowej.

  Jak zaprojektować białą księgę

  Teraz już wiesz, jak napisać białą księgę, ale powinieneś zdecydować, jak ją zaprojektować i jak przedstawić ją docelowym odbiorcom. Jak już powiedzieliśmy powyżej w tym wpisie na blogu, Twoi czytelnicy skupiają się głównie na treściach pisanych. Nie oznacza to jednak, że należy zaniedbać układ graficzny.

  Przykłady białych ksiąg, które można znaleźć w Internecie, mogą pokazać, jak ważny jest czysty, efektywny projekt. Strona tytułowa białej księgi jest często minimalistyczna, zawiera tylko tytuł lub może tylko abstrakcyjną grafikę w prostym schemacie kolorów. Niektóre branże, takie jak turystyka czy moda, mogą wymagać bardziej dekoracyjnej okładki białej księgi – ale to zwykle kwestia konkretnego tematu.

  Zazwyczaj łatwo jest wybrać jeden z wielu szablonów białych ksiąg dostępnych online. Te przykłady białych kartek mają już przygotowany, przejrzysty układ. Wszystko, co musisz zrobić, to wkleić treść i dodać własne obrazy. Niektóre firmy mogą również chcieć dopasować czcionki – zwłaszcza jeśli używają czcionek marki związanych z ich projektem.

  Jak sama nazwa wskazuje, białe papiery opierają się na minimalistycznym tle. Są one drukowane na białych stronach papieru, a rozpryski koloru zwracają uwagę na ważne elementy. Szablon białej księgi, który znajdziesz w Internecie, prawie na pewno będzie miał podobny układ. net/wp-content/uploads/2022/12/business-presentation-768x438. png" alt="prezentacja biznesowa" width="992" height="566" srcset="https://d3vpszern3jgjo. net/wp-content/uploads/2022/12/business-presentation-576x329. net/wp-content/uploads/2022/12/business-presentation-1536x877. net/wp-content/uploads/2022/12/business-presentation-992x566. net/wp-content/uploads/2022/12/business-presentation. webp 1920w" sizes="(max-width: 992px) 100vw, 992px"/>

  Szablon białej kartki może wykorzystywać układ jedno- lub dwukolumnowy – najlepiej użyć dwóch kolumn, jeśli zamierzasz zaprojektować swoją białą kartkę przy użyciu pionowego układu strony, lub trzech kolumn, jeśli używasz układu poziomego.

  Jeśli okaże się, że często piszesz białe księgi i publikujesz je na swojej stronie (być może używając prezentacji Publuu), możesz chcieć stworzyć biała księga hub na swojej stronie. Co to jest biała księga hub? To po prostu sekcja witryny – być może przy użyciu technologii jak Publuu web kiosk – że jest poświęcony białych ksiąg i podobnych publikacji zawodowych. Możesz wyświetlać przykłady biała księga w jednym miejscu, które przyciąga specjalistów z rynku. Taki hub może generować leady sprzedażowe, zwłaszcza jeśli dostarczysz czytelnikom biznesowym wartościowe treści.

  Narzędzia do projektowania białych kartek

  Wielu projektantów używa oprogramowania takiego jak InDesign do tworzenia białych ksiąg. Jednak pakiety biurowe, takie jak Libre Office, Microsoft Word, a nawet Google Docs mogą również oferować szablon białej księgi. Możesz napisać białą księgę w programie Word, a następnie sformatować ją za pomocą szablonu.

  Innym świetnym narzędziem do pisania białych ksiąg jest Evernote. Możesz go używać do tworzenia bibliografii i śledzenia źródeł, z których korzystasz podczas prowadzenia badań zewnętrznych. Użytkownicy Microsoftu polecają również OneNote, który integruje się z Wordem i Excelem, co pomoże Ci zaznaczyć kluczowe punkty i przygotować wizualizację danych. Nie powinieneś tworzyć całego biała księga w OneNote, ale to świetne narzędzie. net/wp-content/uploads/2022/12/evernote-768x384. png" alt="evernote" width="992" height="497" srcset="https://d3vpszern3jgjo. net/wp-content/uploads/2022/12/evernote-150x75. net/wp-content/uploads/2022/12/evernote-576x288. net/wp-content/uploads/2022/12/evernote-1536x769. net/wp-content/uploads/2022/12/evernote-992x497. net/wp-content/uploads/2022/12/evernote-400x200. net/wp-content/uploads/2022/12/evernote. webp 1920w" sizes="(max-width: 992px) 100vw, 992px"/>

  Wielu projektantom można polecić również Canva lub Visme do tworzenia biała księgaów. Mogą one pomóc Ci stworzyć cały dokument w formacie PDF, a prawie każdy szablon biała księga, który znajdziesz na tych stronach, pomoże Ci stworzyć wysokiej jakości publikacje. Ich bogata biblioteka wizualizacji pomoże Twoim czytelnikom utrzymać zainteresowanie wizualne, a także łatwo jest zaprojektować elementy, które pomogą w nawigacji po zawartości Twoich białych ksiąg. net/wp-content/uploads/2022/12/visme-768x369. png" alt="visme" width="992" height="476" srcset="https://d3vpszern3jgjo. net/wp-content/uploads/2022/12/visme-576x277. net/wp-content/uploads/2022/12/visme-1536x738. net/wp-content/uploads/2022/12/visme-992x476. net/wp-content/uploads/2022/12/visme. webp 1920w" sizes="(max-width: 992px) 100vw, 992px"/>

  Jak generować leady za pomocą białych ksiąg?

  Białe księgi to kompleksowe opracowania prezentujące wiele możliwych rozwiązań. Prezentują one wiedzę ekspercką Twojej firmy i dlatego są skierowane do liderów biznesu. Ponieważ są one często poszukiwane przez osoby szukające rozwiązań i cennego spojrzenia, czyni to z nich świetne narzędzie do generowania leadów. net/wp-content/uploads/2021/02/6030257-992x386. jpg" alt="Ebook generuje leady" width="992" height="386" srcset="https://d3vpszern3jgjo. jpg. net/wp-content/uploads/2021/02/6030257-576x224. net/wp-content/uploads/2021/02/6030257-768x299. net/wp-content/uploads/2021/02/6030257. webp 1285w" sizes="(max-width: 992px) 100vw, 992px"/>

  Jeśli w swojej białej księdze przedstawisz możliwe rozwiązanie, to rozwiązaniem tym może być kontakt z profesjonalistą takim jak Ty. Podczas gdy białe księgi nie są tylko dla autopromocji, są one doskonałym narzędziem do generowania leadów – zwłaszcza od klientów o wysokim profilu, takich jak instytucje finansowe.

  Dzięki formularzom generowania leadów Publuu możesz po prostu poprosić swoich czytelników o kontakt z Tob ą podczas czytania białej księgi online – możesz poprosić ich o pozostawienie adresu e-mail w zamian za dostęp do książki. Zazwyczaj użytkownicy biznesowi są bardziej skłonni do kontaktu z Tobą w zamian za wartościowe treści.

  Tworzenie biała księga – podsumowanie

  Teraz już wiesz, jak napisać biała księga – użyj formalnego języka, podziel się wynikami swoich badań, zaprojektuj układ w sposób przejrzysty i efektywny. Publuu może pomóc Ci w procesie projektowania – podobnie jak wiele narzędzi online. Wybierz więc szablon biała księga i zacznij pisać!

  You may be also interested in:Co to jest White Paper?
  Najlepsze darmowe oprogramowanie do tworzenia prezentacji interaktywnych w 2021 r
  Najlepsze narzędzia do prezentacji online w 2021 roku

  Serwis, części i schematy Electrolux Eu 6338 T

  Bezpośredni link do pobrania Serwis, części i schematy Electrolux Eu 6338 T

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Serwis, części i schematy Electrolux Eu 6338 T